ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trnava dotiahla príchod Marinkoviča, v tíme pokračuje i dvojica Brazílčanov
zdroj: spartak.sk

Trnava dotiahla príchod Marinkoviča, v tíme pokračuje i dvojica Brazílčanov

Už cez víkend avizovaný prestup sa stal realitou. Srbský futbalista Marko Marinkovič sa definitívne stal hráčom Spartaka Trnava. Dvadsaťpäťročný stopér vyrastal v Crvenej Zvezde Belehrad a naposledy pôsobil v inom srbskom klube Napredaku Kruševac.

V minulej sezóne odohral Marinkovič v drese šiesteho tímu srbskej Superligy 24 zápasov, strelil jeden gól. „Veľmi sa teším, že sme sa dohodli s takýmto veľkým klubom ako je Spartak Trnava. Štadión, spoluhráči i ľudia vo vedení na mňa urobili pozitívny dojem. Urobím všetko pre to, aby som naplnil všetky očakávania a čo najskôr sa adaptoval,“ neskrýva radosť dobre stavaný (192 cm) stopér, ktorý s „andelmi“ podpísal kontrakt na dva roky.

V strede obrany by mal Marinkovič nahradiť Tomáša Košúta, ktorý zamieril do Senice. „Po odchode Tomáša Košúta sme potrebovali doplniť stred defenzívy. Na odporúčanie trénera Chéua, ktorý hráča sledoval, sme sa rozhodli angažovať Marinkoviča. Je to mladý, perspektívny futbalista do budúcnosti,“ okomentoval pre spartak.sk generálny manažér klubu Marián Černý.

Pozitívnoiu správou pre Spartak je, že v tíme pokračuje i dvojica brazílskych legionárov. Ľavý obranca Lucas Lovat a útočník Rafael Tavares sa s vedením klubu zo slovenského Ríma dohodli na predĺžení zmluvy. „Po úspešnej adaptácii v tíme iba napredovali. V ostatných zápasoch sa ukázali vo veľmi dobrom svetle. Treba s nimi vážne počítať do základnej zostavy,“ doplnil Černý.

Lucas Lovat a Rafael Tavares
Lucas Lovat a Rafael Tavares predĺžili s Trnavou spoluprácu (foto: spartak.sk)

Trnava tak počas krátkeho leta pokračuje v stabilizovaní kádra i v príprave na nový ročník. V poradí už štvrtý prípravný duel odohrá v stredu 26. júna o 17.00 h v Červeníku proti druholigovej Skalici.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk