ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Vyzerá ako deduško. Stopér Kene má oficiálne 26 rokov
zdroj: twitter

Vyzerá ako deduško. Stopér Kene má oficiálne 26 rokov

Ak by ste špičkového športovca stretli vo svojom meste, zrejme by ste mali nutkanie previesť ho cez cestu, pomôcť mu s nákupom alebo pustiť ho sadnúť si v MHD. Joash Onyango má ale len 26 rokov a reprezentuje Keňu na Africkom pohári národov.

V rodnom liste má napísaný dátum narodenia 31. január 1993. Pohľad na jeho vrásky, šedivú bradu a ustupujúce vlasy ale vzbudzujú polemiky voči správnosti tohto údaju.

Joash Onyango je len o mesiac starší ako Jesse Lingard

Pravdou však je, že ešte pred odchodom na Africký pohár národov 2019 vyzeral obranca Joash Onyango na svoj vek. Nechal si však narásť briadku, nafarbil si ju a výsledkom je hromadné zdieľanie jeho fotografií cez sociálne siete. So svojim vintage výzorom zatienil na tréningu pred turnajom aj lídrov tímu Kene ako sú Victor Wanyama, Michael Olunga či Ayub Masika Timbe. A to zatiaľ len sedí na lavičke a pre zranenie prsta je jeho štart na turnaji otázny.

Urastený stopér sa pritom do nominácie dostal až po zranení kolena u Briana Mandelu. Svoju premiéru si odkrútil minulý rok proti Svazijsku a Guinei v prípravných stretnutiach, neskôr na prekvapenie všetkých dostal šancu aj proti Ghane. „Nikdy by som nepovedal, že by som si mohol zahrať proti Ghane v základnej jedenástke. Hráči ako David Owino, David Ochieng či Musa Mohamed boli stálice v reprezentácii. Myslel som si, že nemám šancu sa medzi nich dostať,“ citoval hráča portál Goal. Dovedna nastúpil na štyri duely v najcennejšom drese.

Onyango veril, že by na šampionáte mohol byť platným hráčom tímu. Nikdy nehral mimo keňskej Premier League, pred dvomi rokmi prestúpil z malého klubu Western Stima do tímu Gor Mahia v Nairobi. Napriek tomu veril, že ho na medzištátnu úroveň dostatočne pripravili klubové africké poháre. Minulý rok hral proti RS Berkane (Maroko) či Zamaleku (Egypt). „Klubové zápasy proti týmto arabským súperom mi dali veľa skúseností do mojej kariére. Teraz si môžem oveľa viac dôverovať proti súperom z arabskej časti Afriky. Viem, aký druh súpera ide a čo od nich očakávať,“ povedal Onyango novinárom v Keni.

Keňa sa na vrcholovom africkom podujatí predstavla prvýkrát od roku 2004, aj vďaka pomoci Onyanga mala na konte pred turnajom za ostatných sedem zápasov len dve prehry.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

HOKEJ.sk