ProFutbal.sk ProFutbal.sk

K Petrušovi pribudol nový asistent. Poprad posilnil káder o Brazílčana
zdroj: fkpoprad.sk

K Petrušovi pribudol nový asistent. Poprad posilnil káder o Brazílčana

FK Poprad hlási prvé výraznejšie zmeny do ďalšej sezóny. Podtatrancom sa v prvom prípravnom dueli sa podarilo zdolať treťoligový tím OŠFK Šarišské Michaľany 3:2, pričom hernú príležitosť dostali všetci hráči, ktorí boli trénerovi Marekovi Petrušovi k dispozícii. K tomu v realizačnom tíme pribudla čerstvá tvár.

Novým asistentom Petruša sa stal Ivan Lapšanský. Ten prišiel ku "orlom" z Podbrezovej. Mikuláš Dvorožňák, ktorý doteraz zastával túto pozíciu, prešiel na post športového riaditeľa mládeže FK Poprad.

Samotný druholigový A-tím doposiaľ hlási len jednu hráčsku zmenu. Prvou akvizíciou klubu sa stal Brazílčan Lopez Da Silva Junior. Ten si to namieril pod Tatry z konkurenčného Trebišova. Dvadsaťdeväťročný útočník predtým hrával aj za Moldavu nad Bodvou. S klubom sa inak pripravujú aj viacerí dorastenci - Tibor Slebodník, Samuel Kuba, Miloš Angelovič, Marek Luščik a Filip Rokyta.

"Dorastencov chceme sledovať hlavne v tréningovom procese. V prvom zápase proti Šarišským Michaľanom dostal šancu Rokyta, javil sa celkom slušne, podal solídny, dobrý výkon. Od začiatku dostal šancu Luščik, ktorý sa svojej šance takisto chopil. Do zápasu nezasiahol Angelovič, pretože pri rozcvičke pocítil bolesť v kolene. Prvou posilou je Brazílčan Junior. Verím, že počas prípravy ukáže svoje kvality. Myslím si, že už v prvom zápase ukázal svoje schopnosti a zaujal. Je to univerzál, ktorý hrá v strede poľa, ale aj na poste ofenzívneho hráča," ozrejmil Petruš pre oficiálny klubový web.

Popradčania, ktorí neuspeli proti Trenčanom v baráži o účasť vo Fortuna lige, prišli koncom sezóny definitívne o klubovú legendu Stanislava Šestáka. Skvelý zakončovateľ a bývalý reprezentant SR "zavesil kopačky na klinec" a stal sa športovým riaditeľom klubu. Dokáže jeho rolu na hrote útoku niekto plnohodnotne zastúpiť? "Stále hľadáme vhodný typ na pozíciu Stana Šestáka, sme v rokovaní," vyjadril sa Petruš pred utorkovým meraním síl s Michalovcami.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk