ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šamorín povedie Sokoli, chce úzko spolupracovať s Hyballom
zdroj: stksamorin.sk

Šamorín povedie Sokoli, chce úzko spolupracovať s Hyballom

V druholigovom ŠTK Šamorín došlo počas leta k viacerým výrazným zmenám. Klub ukončil spoluprácu s brazílskym Fluminense, naopak, uzavrel partnerstvo s prvoligovou Dunajskou Stredou. Na lavičke A-tímu skončil tréner Sanjin Alagić, jeho miesto zaujal Branislav Sokoli. Asistentom trénera bude aj naďalej Juraj Baláž, ktorý pôsobí v Šamoríne štvrtú sezónu.

Klub z južného Slovenska odštartoval letnú prípravu v stredu 19. júna ešte bez hlavného trénera. Dôležitá otázka sa však vyriešila pomerne rýchlo. Kormidla sa ujal Branislav Sokoli, ktorý v ostatných rokoch pôsobil ako asistent trénera Zsolta Hornyáka vo Vladivostoku a v Slovane Liberec. „Koncom mája sme spolu s kolegom Hornyákom nečakane ukončili pôsobenie v FC Slovan Liberec, aj keď sme tam mali ešte zmluvu na ďalšie obdobie.Pri odchode z Liberca som sa dozvedel, že dochádza k spolupráci medzi DAC Dunajská Streda a FC ŠTK 1914 Šamorín, čo ma zaujalo. Následne som dostal pozvanie na výberový pohovor, kde som, zrejme, presvedčil zástupcov DAC a ŠTK, aby ma angažovali. Samozrejme, teším sa, že som dostal príležitosť pracovať v ambicióznom klube,“ priblížil pre stksamorin.sk Sokoli.

Nový kouč Šamorína síce v ostatných rokoch pracoval v zahraničí, no slovenskú druhú ligu dôverne pozná. Ako hlavný tréner v minulosti viedol košickú Lokomotívu. „Samozrejme, že som medzičasom sledoval  druhú ligu, myslím si, že mám aj dostatok informácií, či už z médií, alebo priamo od hráčov a priateľov. Kvalita išla hore a myslím, že je to veľmi náročná súťaž, keďže v predošlej sezóne až do záverečných kôl hralo veľa klubov o záchranu alebo o baráž o postup. Som plný očakávania, keďže som v poslednom období pôsobil viac v zahraničí. Teším sa hlavne na spoluprácu s mladými hráčmi, ktorých v kádri bude veľa. Verím, že sa budú chcieť učiť a pomôžem v ich príprave na vyššiu súťaž,” netají vysoké ambície 47-ročný kormidelník.

Šamorín v lete ukončil spoluprácu s brazílskym Fluminense a stal sa farmou prvoligovej Dunajskej Stredy (foto: stksamorin.sk)

Na prípravu mužstva má Sokoli len necelý mesiac. Počas neho odohrá jeho tím ešte štyri prípravné zápasy. Jeden má už za sebou, v sobotu Šamorín podľahol Dunajskej Strede 3:6. Nasledovať budú stretnutia proti Nitre a maďarským celkom Dorogu a Vasasu. Súper na predsezónnu generálku ešte nie je známy. „Musím sa priznať, že o tíme si zháňam informácie za pochodu, budem veľa komunikovať s manažérom klubu a kolegami. Samozrejme, že časom si urobím svoj pohľad, ale verím, že sa s klubom zoznámim čo najskôr a naša spolupráca bude fungovať. Viem, že z kádra po skončení minulej sezóny odišlo veľa legionárov a naopak do kádra pribudli mladí hráči z akadémie DAC,“ prezradil Sokoli.

Keďže Šamorín sa stal farmou Dunajskej Stredy, môžeme očakávať, že herný štýl bude podobný ako v prípade prvoligistu. Aj to bol jeden z dôvodov, vďaka ktorým Sokoli presvedčil predstaviteľov ŠTK a DAC. „Teším sa na fanúšikov v Šamoríne a verím, že im budeme svojou hrou robiť radosť. Verím, že budú našich mladých hráčov podporovať a keď uvidia, že chlapci bojujú, tak im odpustia aj chyby, ktoré urobia. Budeme sa chcieť prezentovať aktívnym futbalom, s rýchlym prechodom do útoku a celoplošným pressingom po strate lopty. Tým som naznačil aj svoju trénerskú filozofiu. Samozrejme, že sa budem snažiť aj úzko spolupracovať s trénerom DAC-u Petrom Hyballom, a nastaviť herný štýl tak, aby hráči, ktorí prídu na striedavý štart k nám, nemali problém pochopiť, čo od nich budeme vyžadovať. Verím, že táto spolupráca bude prospešná pre obidve strany,“ uzavrel nový tréner ŠTK Šamorín.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Šamorín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk