ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Druholigová rezerva Žiliny s novým trénerom
zdroj: mskzilina.sk

Druholigová rezerva Žiliny s novým trénerom

Od pondelka sa už na nový ročník II. ligy pripravuje aj rezerva MŠK Žilina. Tá bude mať nového trénera, na úvodnom zraze prípravy však ešte chýbal.

Žlto-zelených už v druhej najvyššej súťaži nepovedie Slavomír Konečný, jeho miesto zaujme Peter Černák, ktorý bol naposledy trénerom žilinského tímu do 17 rokov. S mladšími dorastencami sa prebojoval až do finále Česko-slovenského pohára.

V B-tíme „šošonov“ budú pokračovať viacerí hráči z Černákovej „sedemnástky“, káder bude opäť dopĺňaný i menej využívanými hráčmi z prvoligového „áčka“. Úvodný týždeň letnej prípravy však ešte Černák nepovedie, na starosti ho má trénerská dvojica Pavol Staňo a Mário Pečalka. „Sezónu sme si predĺžili s U17 na Česko-slovenskom pohári, preto budú mať úvodný týždeň letnej prípravy na starosti moji kolegovia Pavol Staňo s Máriom Pečalkom. Klub mi vyhovel a mohol som si predĺžiť dovolenku," priznal pre mskzilina.sk nový tréner projektu.

Černák bude viesť rezervu spolu s Pavlom Staňom, výber staršieho dorastu U19 povedú Norbert Guľa a Mário Pečalka. „Potešilo ma to, som rád za prejavenú dôveru. Budem sa snažiť nesklamať a nadviazať na prácu mojich kolegov. Je to pocta a záväzok,“ nechal sa počuť bývalý hrýč Zlatých Moraviec a na margo sezónnych cieľov dodal: „Úlohy rezervného tímu sú dané. Určite chceme komplexne pripravovať mladých hráčov na prechod do mužského futbalu. Druhá liga je náročná súťaž, o čom sme sa mohli presvedčiť počas minulej sezóny. Do kádra pribudnú takmer všetci zverenci z U17, takže som rád, že naša spolupráca pokračuje.“

Počas necelého mesiaca odohrá B-tím Žiliny tri prípravné zápasy. Už v sobotu 29. júna privíta AS Trenčín, následne si zmeria sily so Spišskou Novou Vsou a rezervou Olomouca. V úvodnom kole novej sezóny II. ligy pocestuje v sobotu 20. júla na pôdu Banskej Bystrice.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Žilina B

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk