ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Situácia okolo bývalého hráča Trnavy na mŕtvom bode
zdroj: TASR

Situácia okolo bývalého hráča Trnavy na mŕtvom bode

Rodák z Bosny a Hercegoviny Eldar Čivič prišiel do Trnavy vo februári 2018 ako náhrada za zraneného Matúša Čonku, ktorý bol stálicou v zostave andelov. Odchovanec pražskej Sparty ukázal veľký talent, zanietenie i aktivitu a zaradil sa medzi najdôležitejších mužov v boji o historickú majstrovskú trofej.

Vtedy mládežnícky reprezentant a dnes člen seniorského výberu národného tímu Bosny a Hercegoviny je aktuálne v Sparte na odpis. V áčku má totiž výraznú konkurenciu a pre pražský celok je najvýhodnejšie mladého obrancu predať. Kúpnu cenu na úrovni milióna eur si však dovolí vyplatiť len málokto. Sparťania našli záujemcu v Chorvátsku, kde sa o služby 23-ročného ľavého beka prihlásil 20-násobný a úradujúci ligový majster Dinamo Záhreb. Jeho káder totiž zrejme opustí kosovský rodák Amir Rrahmani, smerujúci do belgického Standardu Liege.

Rokovania medzi českým a chorvátskym klubom však uviazli podľa portálu Blesk.cz na mŕtvom bode, obe strany sa totiž majú zásadne rozchádzať v predstavách o podobe transferu. „Dinamo chce Čiviča získať na hosťovanie s následnou opciou, to sa ale Sparte nepáči. Preferuje tvrdý prestup,“ cituje web svoj zdroj, ktorý má byť detailne oboznámený s pozadím vyjednávania. Predstavitelia klubu zo Záhrebu boli v Prahe osobne koncom minulého týždňa. Dohoda je tak nateraz vzdialená a nepravdepodobná, nie však vylúčená.

Slovan - Trnava (Markoski, Suchockij)
Médiá špekulovali, že by Čivič mohol byť konkurenciou v Slovane, kde pravidelne hráva Suchockij. (foto: Róbert Fritz)

Podľa mediálnych informácií mal mať o Čiviča záujem aj bratislavský Slovan, ktorý deklaroval snahu o získanie posily na ľavý kraj defenzívy. Viceprezident klubu Ivan Kmotrík mladší sa však mal už v minulosti vyjadriť, že o žiadneho hráča z majstrovskej éry Trnavy nemá záujem. Krátko po spojení belasých s Čivičom záujem dokonca oficiálne poprel. „Nezaujímali sme sa o služby Eldara Čiviča a neviedli sme žiadne rokovania o jeho prípadnom príchode. Informácie, ktoré sa objavili v médiách, nie sú pravdivé,“ ubezpečil fanúšikov Kmotrík prostredníctvom klubového webu.

Kde napokon skončí Eldar Čivič je tak nateraz neznáme. Isté však je, že prípadný záujemca bude musieť siahnuť hlboko do peňaženky.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Dinamo Zagreb

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk