ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Klopp chce utrácať. Liverpool má v hľadáčiku tri veľké mená
zdroj: TASR/AP

Klopp chce utrácať. Liverpool má v hľadáčiku tri veľké mená

FC Liverpool sa po celkovom triumfe v Lige majstrov nechce odmlčať. Naopak, "The Reds" plánujú zbierať ďalšie úspechy, s ktorými je spojený aj potenciálny príchod viacerých hráčskych posíl. LFC sa netají tým, že chce svoje futbalové rady vystužiť hviezdnymi menami a nebude pritom šetriť eurami.

"Liverpool je ambiciózny klub a ak by sme neutratili rovnaké množstvo peňazí ako konkurencia, neboli by sme schopní vyrovnať sa jej. Nik nešetrí peniazmi, preto ani my nemôžeme," povedal ešte minulý týždeň tréner tímu z Anfield Road Jürgen Klopp. Jeho slová hovoria jasne - klub od rieky Mersey sa intenzívne pozerá smerom k prestupovému trhu a britské médiá pritom dávajú do popredia trojicu hráčov, po ktorej tento klub poškuľuje. Celé trio je pritom súčasťou najvyššej francúzskej súťaže Ligue 1.

Neznámy mladík, ktorý žiari

Benjamin Bourigeaud je meno, ktoré viacerí fanúšikovia až tak dobre nepoznajú. V uplynulej sezóne však 25-ročný mladý záložník žiaril v drese tímu Stade Rennes, keď zasiahol do všetkých 34 ligových zápasov a pripísal si do štatistík šesť gólov a päť úspešných prihrávok. Liverpool potrebuje a plánuje získať kreatívneho stredopoliara. Bourigeaud je známy skvelým pohybom smerom do ofenzívy, schopnosťou vytvárať gólové príležitosti, ale i schopnosťou meniť herné pozície. Zápasy dokáže odohrať aj ako pravý, aj ako stredový záložník.

Podľa webu express.co.uk sa o jeho služby okrem LFC zaujímajú spomedzi anglických klubov londýnske mužstvá Chelsea, Tottenham, Arsenal, ale aj Manchester United. Spomína sa aj interes viacerých talianskych či španielskych tímov. Prvú oficiálnu ponuku do Rennes poslal údajne FC Sevilla. Francúzi však odmietli sumu vo výške 12 miliónov eur a požadujú o osem viac.

Konkurencia elitnému triu

Útočný záprah Mohamed Salah - Roberto Firmno - Sadio Mané možno považovať za aktuálne najlepší na svete. LFC však chce výraznejšiu konkurenciu pre toto hviezdne trio a opäť sa jeho oči uberajú smerom do "krajiny galského kohúta". Transferovou prioritou má byť pre anglický veľkoklub zakončovateľ v službách LOSC Lille Nicolas Pépé. Francúzsky rodák reprezentujúci Pobrežie Slonoviny v uplynulej ligovej sezóne nastrieľal 22 gólov a siahajú po ňom viacerí giganti. Lille však za služby 24-ročného útočníka pýta závratnú sumu pohybujúcu sa v rozmedzí 70-90 miliónov eur.

O niečo lacnejším a dostupnejším variantom má byť útočník Nabil Fekir, ktorý bol s príchodom do Liverpoolu spájaný už v predošlom prestupovom období. Dvadsaťpäťročný držiteľ titulu majstra sveta z roku 2018 hviezdil najmä v sezóne 2017/2018, kedy v Ligue 1 nasúkal do sietí súperov 18 gólov, v tej predošlej dal o polovicu menej. Napriek tomu sa jeho trhová hodnota pohybuje na úrovni 60 miliónov eur. Zaujímavosťou je, že Fekir je aktuálne na dovolenke v Tanzánii, kde ho rozpoznal jeden z fanúšikov a pri otázke, či príde na Birtské ostrovy, Francúz poskytol aj odpoveď. "Reagoval, že určite chce prísť a obe strany na tom budú pracovať, keď sa vráti domov," mal povedať Fekir spomenutému priaznivcovi. Citoval ho taktiež web express.co.uk.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Rennes

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Francúzsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk