ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ešte nikdy nezažil to, čo v Slovane. Belasí predĺžili Rataovi hosťovanie
zdroj: skslovan.com

Ešte nikdy nezažil to, čo v Slovane. Belasí predĺžili Rataovi hosťovanie

Nastúpil zatiaľ vo všetkých prípravných zápasoch a dvakrát sa gólovo presadil. Brazílčan Rafael Ratao sa javí ako silná konkurencia pre Andraža Šporara na hrote útoku Slovana Bratislava. Dvadsaťtrročný zakončovateľ si prešiel ťažkým obdobím plným zranení v ukrajinskom tíme Zorja Luhansk. K "belasým" prišiel však počas zimy na polročné hosťovanie s opciou a túto dohodu mu klub napokon predĺžil. Mladý futbalista, ktorý ostane v Bratislave aj počas nasledujúcej sezóny, netajil spokojnosť.

"Prekonal som ťažkosti a teraz som stopercentne fit. Prospieva mi, že v príprave pravidelne hrávam. Dostávam sa do tempa, vďaka čomu sa môžem zlepšovať a byť platnou súčasťou tímu. Verím, že to z mojej strany bude ešte lepšie," hovoril Ratao po víťazstve Slovana nad Baníkom Ostrava (3:2) pre oficiálny web klubu. Doposiaľ nasúkal rodák z mesta Cascavel svojím súperom dva presné zásahy. Nastúpil pritom na hrote útoku, pričom v minulosti sa presadzoval viac pozícii krídelníka.

"Každý deň sa rozprávam s trénerom Martinom Ševelom, ktorý mi vysvetľuje úlohy v rôznych hráčskych pozíciách. Čím dlhšie hrám na pozícii hrotového útočníka, tým si na ňu lepšie zvykám a lepšie sa tam cítim. Ale stále platí, že dokážem hrať na akomkoľvek ofenzívnom poste," hovorí brazílsky univerzál, ktorý sa v spomínanom prípravnom dueli proti neúspešnému finalistovi Českého pohára presadil okrem gólu aj asistenciou pri góle Borisa Cmiljaniča.

"Hralo sa mi skutočne veľmi dobre. Teším sa, že som dokázal pomôcť tímu aj presným zásahom a asistenciou. Stále sme v príprave, ale víťazstvo nad kvalitným súperom si ceníme a môže nám dodať správnu motiváciu do ďalšieho priebehu letnej prípravy. Je skvelé, že už v príprave hráme takéto zápasy, dokážu nás skutočne pripraviť na výzvy, ktoré nás čakajú v novej sezóne,"
 zdôraznil hráč prezývaný "Rafa".

Ratao, ktorého v uplynulej sezóne trápili viaceré zranenia, sa teší nielen z herných príležitostí, ale aj atmosféry, ktorej sa dočkal počas ostatného prípravného duelu na Pasienkoch. "Pôsobil som vo viacerých krajinách, ale ešte nikde som nezažil, aby bola takáto atmosféra na prípravnom zápase. Keď nás ľudia prídu podporiť, automaticky prichádza väčšia motivácia a zodpovednosť voči nim. Fanúšikovia Slovana sú vynikajúci, dnešný duel mal aj vďaka nim parametre súťažného zápasu," zdôraznil na záver Ratao, ktorý už má v mladom veku za sebou anabázy v Japonsku či Kórejskej republike.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

HOKEJ.sk