ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bakoš si zvyká na pozíciu asistenta trénera, Vrbovi stále vyká
zdroj: FCVP/Michal Belšán

Bakoš si zvyká na pozíciu asistenta trénera, Vrbovi stále vyká

S Viktoriou Plzeň pricestoval koncom uplynulého týždňa na Slovensko aj Marek Bakoš. Bývalý reprezentačný útočník si však už neobul kopačky. Po tom, ako po minulej sezóne ukončil hráčsku kariéru, okamžite presedlal na trénerskú dráhu. Rodák z Novej Bane sa stal asistentom Pavla Vrbu.

Český klub pricestoval na Slovensko už v piatok, hneď po príchode do Liptovského Mikuláša čakala na hráčov autogramiáda. V sobotu spestrili domácim oslavy 85. výročia založenia klubu, v prípravnom zápase vyhrali 4:1. Marek Bakoš sledoval duel už len z lavičky. „Bola to pekná akcia, Liptovský Mikuláš to dobre zorganizoval. Malo to hlavu aj pätu, sme radi, že sme k tomu mohli prispieť,“ rozhovoril sa pred klbkom novinárov 36-ročný odchovanec nitrianskeho futbalu. Prostredie na Liptove si pochvaľoval: „Je to určite krajšie ako v minulosti. Ja som tu hral ešte pred vyše desiatimi rokmi s Ružomberkom, odvtedy sa tu toho veľa zlepšilo. Je dôležité, aby si ľudia nachádzali cestu na štadióny, futbal by mal byť pre ľudí vždy sviatok. Podobné akcie ma veľmi tešia.“

Okrem Nitry, kde odštartoval profesionálnu kariéru, hrával Bakoš aj za Púchov, Shinnik Yaroslavl, Ružomberok, Liberec či Trnavu. Najvýraznejšiu stopu však zanechal práve v Plzni, kde si odkrútil 250 zápasov (78 gólov). Aj preto nebolo prekvapením, keď klub len štyri dni po jeho oficiálnom ukončení kariéry angažoval Bakoša na pozíciu asistenta trénera. „Som v tejto funkcii ešte len necelé dva týždne, stále sa s tým zžívam. Sledujem, študujem, získavam skúsenosti. Práca ma však baví,“ prezradil 14-násobný slovenský reprezentant.

Marek Bakoš si zvyká na pozíciu asistenta trénera (foto: FCVP/Michal Belšán)

Rodák z Novej Bane má po svojom boku jedného z najlepších mentorov. Tréner Pavel Vrba ho viedol už v Púchove i počas oboch pôsobení v Plzni. Aj bývalý reprezentant a skúsený útočník ale má pred ním rešpekt. „Pánovi Vrbovi stále vykám, je to veľká persóna,“ prezradil Bakoš zvedavým novinárom.

Po odchode zo Slovenska sa Viktoriáni presunú na sústredenie do Rakúska, kde budú ladiť formu pred blížiacim sa štartom novej sezóny, no hlavne pred 2. predkolom Ligy majstrov. V tom narazia na grécky Olympiacos Pireus. „Bude to kvalitný súper s bohatými skúsenosťami z pohárovej Európy. Poctivo sa na nich pripravujeme, verím, že budeme veľmi dobre nachystaní. Pred nami je sústredenie v Rakúsku, kde nás preveria zápasy s ťažkými súpermi,“ uzavrel Marek Bakoš.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - Viktoria Plzeň (11 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Plzeň Viktoria

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk