Krásne gesto na majstrovstvách Slovenska v malom futbale
zdroj: SZMF

Nevídané fair-play gesto predviedol bratislavský tím TIKI TAKA na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2019 v Piešťanoch.

V osemfinálovom súboji medzi prvým tímom skupiny A TIKI TAKA Bratislava a víťazom I-skupiny FC BPN Bratislava bol tri minúty pred koncom stav 0:2. V tom však prišlo k nepríjemnej udalosti, keď brankár vedúceho BPN v čistom súboji nepríjemne spadol a poranil si hlavu a krk. Keďže nebol schopný pokračovať v hre, do brány by sa musel postaviť hráč z poľa. Mužstvo TIKI TAKA malo ešte dostatok času duel zvrátiť vo svoj prospech, no rozhodli sa pre veľké športové gesto a nepokračovali v stretnutí.

Majstrovstvá Slovenska v malom futbale sa konali predposledný júnový víkend (22. - 23. 6.) na umelej tráve PFK v Piešťanoch, turnaja sa zúčastnilo päťdesiat tímov z celého Slovenska. Zápasy sa hrali vo formáte dvanásťminútového polčasu, v prípade remízy v riadnom hracom čase sa kopali pokutové kopy. Mužstvá boli vyžrebované do dvanástich skupín, následne 32 tímov postúpilo do nedeľného play-off. V poobednom finále triumfoval prešovský klub To-Day Hydrokles (1:0), vicemajstrom sa stal nitriansky celok Trogári.