ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Neymar dostal od Barcelony tri podmienky, potom môže prestúpiť
zdroj: TASR

Neymar dostal od Barcelony tri podmienky, potom môže prestúpiť

Jedna z najväčších letných prestupových ság stále pokračuje. Podľa katalánskeho denníka Sport a brazílskeho UOL Esporte, mal úradujúci španielsky majster predložiť Neymarovi tri podmienky, ktoré musí splniť, aby si otvoril cestu späť na Camp Nou. Hviezda PSG je podľa medializovaných informácii pripravená tieto podmienky splniť.

Brazílčan je v metropole Francúzska dlhodobo nespokojný a stále sa nedokázal aklimatizovať. Podľa katalánskeho periodika Sport sú vzťahy bývalého hráča Barcelony a francúzskeho majstra také napäté, že Neymar nie je schopný s vedením PSG komunikovať.

Blaugranas však od Neymara vyžadujú verejné deklarovanie jeho snahy o prestup späť na Camp Nou. Ak hviezdny Brazílčan nevyšle jasný signál, ktorý by uvoľnil cestu bezproblémovému prestupu, Barcelona ukončí svoju snahu získať ho späť.

Ďalšia podmienka, ktorú mal veľkoklub z metropoly Katalánska adresovať svojmu bývalému hráčovi, sa týka jeho vysokého príjmu. Neymar bude musieť poľaviť z jeho platových požiadaviek. Brazílčan sa bude musieť uspokojiť s platom, ktorý bude nižší, ako v PSG. Kde aktuálne zarobí za rok 36,8 milióna eur.

Okolo peňazí sa točí aj posledná požiadavka španielskeho giganta. Ofenzívny klenot PSG bude musieť stiahnuť žalobu, ktorú v októbri 2016 podal na Barcelonu, kvôli bonusu vo výške 26 miliónov eur, ktoré mal zinkasovať pri predĺžení zmluvy.

Podľa brazílskeho Esporte je dvadsaťsedemročný Neymar pripravený súhlasiť so všetkými podmienkami. Nič by tak nemalo brániť dohode medzi Brazílčanom a Barcelonou. Parížania však avizovali, že svoju ofenzívnu hviezdu nepustia len tak "zadarmo". Podľa francúzskych médií by boli Neymara ochotní predať za čiastku okolo 300 miliónov eur. 

Je len na Barcelone, koľko bude za svojho bývalého hráča ochotná obetovať. V najbližších dňoch sa očakáva verejné vyhlásenie Neymara, ktoré by mohlo prestup z PSG značne urýchliť. 

zdroje: sport.es  esporte.uol.com besoccer.com

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Paris SG

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk