ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kapitán DAC definitívne odchádza, podpísal s poľským majstrom
zdroj: piast-gliwice.eu

Kapitán DAC definitívne odchádza, podpísal s poľským majstrom

Slovenský futbalista Tomáš Huk odchádza z FC DAC 1904 Dunajská Streda, jeho kariéra bude pokračovať v Piaste Gliwice. Dvadsaťštyriročný obranca podpísal s úradujúcim poľským majstrom trojročnú zmluvu, informovala oficiálna stránka fortunaligistu.

Huk prišiel na Žitný ostrov vo februári 2016 a veľmi rýchlo sa stal oporou defenzívy. Za tri a pol roka nazbieral v žlto-modrom drese 103 prvoligových štartov, čo ho radí na 14. priečku v klubovej histórii. Celkovo nastúpil na 118 súťažných stretnutí, v ktorých strelil tri góly. Vlani na jeseň sa stal kapitánom mužstva a s páskou na rukáve ho priviedol na druhú priečku, čo je najlepšie umiestnenie DAC-u v najvyššej súťaži.

zdroj: youtube.com

"V prvom rade by som sa chcel poďakovať všetkým ľudom, ktorí pracujú v klube a hlavne pánovi majiteľovi. Takisto ďakujem fanúšikom za fantastickú podporu počas môjho pôsobenia v DAC. Účinkovanie v Dunajskej Strede bolo doteraz najkrajšie v mojej kariére, zažil som skutočne nádherné obdobie. Dostali sme sa dvakrát do Európskej ligy, na čo nikdy nezabudnem a DAC zostane navždy v mojom srdci. Naskytla sa mi príležitosť spraviť prvý väčší krok a prvýkrát si vyskúšať futbal v zahraničí. Som si istý, že aj Piast má vysoké ambície, keďže v minulej sezóne získali svoj premiérový titul. Teším sa a verím tomu, že sa tam presadím," citovala Huka stránka DAC-u.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk