Žilina neuspela s Karvinou, Sereď remizovala s majstrom Poľska, Trnava deklasovala Petržalku
zdroj: Jozef Bedej

V sobotnom prípravnom stretnutí zvíťazili futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda nad FC ŠTK 1914 Šamorín 6:3. Ďalší fortunaligista FC ViOn Zlaté Moravce si poradil s FK Dukla Banská Bystrica 2:0. Vo svojom prvom prípravnom zápase prehrali futbalisti fortunaligovej MŠK Žilina s českým súperom z Karvinej.

FC Spartak Trnava po prvom polčase viedol nad FC Petržalka iba najtesnejším rozdielom 1:0. Po zmene strán však hráči úradujúceho víťaza Slovnaft Cupu spustili kanonádu a druholigistu napokon vyprevadili domov s debaklom 6:1.

ŠKF iClinic Sereď uhral remízu 2:2 s poľským majstrom Piastom Gliwice, v ktorého zostave sa ešte neobjavila nová akvizícia Tomáš Huk.

MFK Ružomberok si pri príležitosti osláv storočnice športu vo Veľkom Šariši zmeral sily s domácim FC Pivovar Šariš, ktorý zdolal vysoko 8:0.

Viktoria Plzeň zvíťazila nad MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:1, víťazný gól českého vicemajstra strelil slovenský krídelník Erik Pačinda. Duel sa hral pri príležitosti osláv 85. výročia od založenia MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Majstrovský Slovan zvíťazil na Pasienkoch nad Baníkom Ostrava 3:2. V 73. minúte rozhodol Čiernohorec Boris Cmiljanič.

FC ViOn Zlaté Moravce - FK Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)
Góly: 17. Válovčan, 87. Silný

Zlaté Moravce:
1. polčas:
Krnáč - Brašeň, Asanovič, Pintér, Chren - Koval, Duga, Ďubek, Válovčan - Chomutov - Dočekal.
2. polčas:
 Krnáč - Török, Práznovský, Haspra, Ciprys- Orávik, Hladík, A. Mihálik (Janek), Kiška - Pavlovčík - Silný.

Banská Bystrica:
1. polčas: Ďurčo – Vajda, Gaško, Prikryl, Macuľa – Brodziansky, Savić – Polievka, Cibuľa – Vaščák – Bagarić.
2. polčas:
 Krejčí – Gaško, Kupčík, Beseda, Migaľa – Brodziansky, Snitka – Cibuľa, Starší – Willwéber – Laksík.

zostavy - zdroje: facebook.com/mfkduklabb , mynitra.sme.sk

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FC ŠTK 1914 Šamorín 6:3 (4:2)
Góly: 2. a 13. Taiwo, 15. Divkovič, 45. Koštrna (z 11 m), 81. Bögi, 86. Švec - 25. Pidmuchni, 38. Pančík, 59. Méry

zdroj: youtube.com

DAC: Slančík - Blackman (46. Magyar), Bednár (46. Malý), Csóka (46. Szalma), Šimčák (46. Dolinský) - Koštrna (46. Basiru, 77. Bögi) - M. Vida (46. Veselovský), Bilenkyi (46. Nagy) - Čmelík (46. Sharani), Taiwo (46. Boateng), Divković (46. Švec, 88. Gariba).

Šamorín: Hajdúch - M. Nagy, Pončák, Marič, Mišenko - P. Nagy, Németh - Pidmuchni, Pančík, Fujak - Čunta. Striedali: Veber - Pavlík, Válek, László, Méry, Magyarics, Leginus, Holík.

zostavy - zdroj: fcdac.sk

MFK Karviná - MŠK Žilina 4:3 (1:0)
Góly: 61. a 70. Galuška, 38. Ramirez, 55. Tusjak - 64. Gerebenits, 77. Anang, 86. Kopas (z 11 m)

MŠK Žilina (1. polčas): Volešák (C) - Vallo, Kaša, Minárik, Demiri - Gamboš, Diaz, Myslovič - Rusnák, Balaj, Jánošík.
MŠK Žilina (2. polčas):
Petráš - Anang, Kopas, Králik, Sluka - Gamboš, Pečovský (C), Bichakhchyan - Gerebenits, Kurminowski, Ďuriš.

Karviná (1. polčas): Hrdlička - Ilko, Stropek, Rundić, Benamar - Smrž - Oršula, Bukata, Weber, Guba - Ramirez.
Karviná (2. polčas):
Pastornický - Krivák, Dramé, Holiš, Tusjak - Janečka - Wala, Lingr, Petráň, Galuška - Vystavnij.

Jaroslav Kentoš, tréner MŠK Žilina: "Bolo cítiť, že išlo o prvý prípravný zápas po náročnejšej časti fyzickej prípravy. Videli sme hráčov a ich odolnosť voči vysokému tréningovému zaťaženiu. V hre sa ukázalo veľa technických nedostatkov, pohyb nebol ideálny, ale som rád, že som videl takmer všetkých v hre. Mali sme dostatok gólových šancí, súper bol možno efektívny, no ja sa teším, že za stavu 4:1 sa chalani nezložili a bojovali do konca. Mohli sme aj vyrovnať, aj vyhrať, no v prvom rade ide o zdravie hráčov, všetci sú v poriadku. Žiaden tréner nemá rád, keď padá veľa gólov, dnes to však bolo spôsobené aj tým, že to pre oba tímy bolo prvé prípravné meranie síl. Prvýkrát nastúpil Besir Demiri - po jeho strane sme boli v prvom dejstve aktívnejší, dostával sa do centrovaných lôpt, no v únave bolo vidieť ešte technické nedostatky. Ukázal však, že môže byť posilou. Po dlhom čase nastúpil Vahan a bolo to cítiť, že rok nehral futbal. Má pred sebou veľa práce a tréningov. Odohral polčas a zvládol to zdravotne, čo je fajn."

Besir Demiri, obranca MŠK Žilina: "Bol to pre nás prvý prípravný zápas, je to príprava, takže prvoradý nie je výsledok. Sústredili sme sa na seba a v prvom polčase sme podali slušný výkon. Musíme však strieľať góly z vyložených šancí, mali sme ich dostatok. Je však normálne, že pod výkon sa podpísala aj únava, každý z nás cítil náročnejšie tréningy. Osobne sa mi hralo fajn, no určite to ešte nebol stopercentný výkon."

zostavy, hlasy - zdroj: mskzilina.sk

FC Spartak Trnava - FC Petržalka 6:1 (1:0)

zdroj: hoofoot.com

FC Petržalka: Valach - Horník, Szöcs, Nemec, Nomilner - Turčák, Richnák, Oravec, Morócz - Piroska (C) - Kosorin
Striedali:
 Vozár - Kiss, Sopúch, Gašparovič, Lásik, Nagy, Šiprak

zostava - zdroj: facebook.com/fcpetrzalka

FC Pivovar Šariš Veľký Šariš - MFK Ružomberok 0:8 (0:5)
Góly: 8. a 12. Novotný, 73. a 83. M. Bobček, 6. Legnani, 16. Mojžiš, 40. Kostadinov, 46. Kružliak

MFK Ružomberok:
1.polčas:
 Krajčírik – Kojnok, Filinský, Jonec, Mojžiš, Takáč, Zsigmund, Hašek, Kostadinov, Novotný, Legnani
2.polčas:
 J. Červeň – V. Jedinák, Ondrek, Mário Mrva, Madleňák, J. Kudlička, Brenkus, Ďungel, R. Kružliak, M. Bobček, Regáli

zostava - zdroj: facebook.com/MfkRuzomberok

Piast Gliwice - ŠKF iClinic Sereď 2:2 (0:0)
Góly: 48. a 82. Felix - 53. Lačný (z 11 m), 87. Ulrich

ŠKF iClinic Sereď: Penksa - Sus Michalík Hučko Slaninka - Ventura Bilas - Lačný Cleber Iván - Špehar
Striedali: Baéz, Matic, Kuzma, Lukáčik, Djiby Ba, Dybala, Tureček, Horodník, Ulrich

zostava - zdroj: facebook.com/seredskyskf

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - FC Viktoria Plzeň 1:4 (1:0)
Góly: 19. Andrič - 53. a 69. Chorý, 62. PAČINDA, 64. Janošek

L. Mikuláš: Gábriš (65. Mikušiak) – Vacovský, Krčík (77. Porubän), Gerat (77. Václavík), Káčerík (65. Žákovič), Staš (57. Líšivka), Čery, Laura (72. Tiganj), Bartoš, D. Andrić (72. Svetlušiak), Kucharčík

Plzeň:
1. poločas:
 Hruška – Řezník, Hejda, Pernica, Limberský – Mihálik, Kalvach, Herc, Kovařík – Krmenčík, Beauguel
2. poločas:
 Sváček – Havel, Hubník, Hájek, Hloušek – Janošek, Čermák – Kayamba, Šulc, Pačinda – Chorý

zostavy - zdroj: fcviktoria.cz

ŠK Slovan Bratislava - Baník Ostrava 3:2 (2:1)
Góly: 14. Dražič, 28. Ratao, 73. Cmiljanič - 2. Holzer, 49. Kaloč

Slovan: Greif (46. Šulla) – Apau, Abena, Bajrič, Vernon (69. Kozlovský) – Čavrič (82. Rigo), Rabiu (46. Daniel), Nono, Dražič – Ratao, Strelec (69. Cmiljanič)