ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Láska k Dortmundu zvíťazila, Hummels odolal i štedrejšej ponuke z Premier League
zdroj: TASR

Láska k Dortmundu zvíťazila, Hummels odolal i štedrejšej ponuke z Premier League

Návrat Matsa Hummelsa do Dortmundu bol spečatený len pred niekoľkými dňami, podľa najnovších informácií si to však nemecký zadák mohol z Bayernu namieriť aj do Premier League. Napriek štedrej ponuke však zvíťazila pravá láska k vestfálskemu klubu.

Ako referujú nemecký Bild a portál goal.com, 30-ročného Hummelsa vábil do svojich radov rekordný anglický šampión z Manchestru United. Skúseného obrancu však nepresvedčil ani vyšší plat, a po troch rokoch si tak opäť zahrá vo svojom niekdajšom pôsobisku. Veľkú rolu zohrali taktiež "športové dôvody." Dortmund totiž v nasledujúcej sezóne nebude chýbať v prestížnej Lige majstrov, zatiaľ čo "Red Devils" si po obsadení šiestej priečky zahrajú len v Európskej lige. V tíme  nemeckého vicemajstra si príde zhruba na desať miliónov eur ročne, United mu ponúkal o dva milióny viac.

Hummels pôsobil u "Schwarzgelben" v rokoch 2008-2016, počas ktorých sa mu podarilo dvakrát získať majstrovský titul a raz sa tešil z triumfu v Nemeckom pohári. V predchádzajúcich troch sezónach v bavorskom klube pridal ďalšie tri trofeje v najvyššej domácej súťaži.

zdroj: twitter.com

Majster sveta z roku 2014 podpísal s Dortmundom zmluvu na tri roky, úradujúci nemecký šampión zinkasoval od vicemajstra približne 38 miliónov eur.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Manchester United

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk