ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Štartuje európsky turnaj devätnástok, do Škótska cestuje aj Slovenka
zdroj: SFZ

Štartuje európsky turnaj devätnástok, do Škótska cestuje aj Slovenka

Finálový turnaj majstrovstiev Európy hráčok do 19 rokov, ktorý sa uskutoční v dňoch 16. - 28. júla v Škótsku, bude mať aj slovenské zastúpenie. Vďačiť za to môžeme rozhodkyni Zuzane Valentovej, ktorú na turnaj nominovala Rozhodcovská komisia UEFA.

Turnaja sa zúčastnia okrem domáceho Škótska aj krajiny Holandsko, Nórsko, Francúzsko, Anglicko, Belgicko, Španielsko a Nemecko. Do skupiny šiestich európskych rozhodkýň sa zmestila aj najlepšia slovenská rozhodkyňa, ktorá viedla napríklad aj vrchol domácej pohárovej súťaže Bardejov – Slovan v Zlatých Moravciach. Valentovej kolegyňami budú Talianka Marotta, Kazaška Nurmustafina, Macedónka Projkovska, Poľka Augustynová a Portugalčanka Rosa Domingos.

Mamička štvorročnej a dvojročnej dcérky sa vrátila na medzinárodné trávniky len vlani v júli po druhej materskej dovolenke. „Je to môj tretí oficiálny turnaj, raz som bola ako hlavná na ME "17" v Anglicku v roku 2013, raz ako štvrtá na ME "19" u nás pred troma rokmi. S nomináciou na takéto podujatie človek nemôže nikdy počítať ako s istotou, preto je to vždy pocit veľkej radosti a zodpovednosti, keď sa oficiálny zoznam objaví,“ reagovala Zuzana Valentová pre web Slovenského futbalového zväzu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ženy

Pozri viac

HOKEJ.sk