ProFutbal.sk ProFutbal.sk

DAC prichádza o opory, na odchode kapitán Huk či reprezentant Šatka
zdroj: fcdac.sk

DAC prichádza o opory, na odchode kapitán Huk či reprezentant Šatka

Stopérska dvojica Ľubomír Šatka - Tomáš Huk bola dlho ozdobou nielen dunajskostredského klubu, ale aj celej slovenskej súťaže. Postupom času dostával od trénera Petera Hyballu viac priestoru mladý hráč z Pobrežia Slonoviny Souleymane Kone, Šatka sa častejšie pohyboval na pravom kraji obrany a Huk v strede poľa.

Osvedčená stopérska dvojica si ale v drese DAC už viac nezahrá. Podľa najnovších informácií, ktoré priniesli viaceré maďarské médiá, je osud Tomáša Huka definitívne spečatený. Kapitán strieborného tímu Fortuna ligy sa má už čoskoro presunúť k tímu poľského majstra Piast Gliwice, kde pôsobí aj slovenský brankár František Plach. Hoci transfer zatiaľ oficiálne nepotvrdil ani jeden z klubov, rokovania by mal urýchliť fakt, že Poliakov už čoskoro čaká prvé kvalifikačné kolo Ligy majstrovi proti bieloruskému celku BATE Borisov.

Dunajskostredský tím sa však pár týždňov pred štartom kvalifikácie Európskej ligy otriasa v základoch. Podľa zákulisných informácií by totiž mohli odísť aj ďalšie opory mužstva. Nový klub sa rysuje aj pre obrancu Ľubomíra Šatku, ktorý by podľa našich zdrojov mal tiež zamieriť do poľskej Ekstraklasy. Jeho presun sa ale mal zrejme zrealizuje až po prvom predkole Európskej ligy, kde by slovenský reprezentant mal pomôcť DAC-u proti Cracovii Krakov.

Ľubomír Šatka
Odchod Ľubomíra Šatku sa riešil už nejedno prestupové obdobie. (foto: Jozef Bedej)

Otáznik nad zotrvaním svieti aj pri legionároch. Kreatívny stredopoliar a mozog mužstva Zsolt Kalmár je už vraj jednou nohou v rodnej krajine, záujem o jeho služby mal prejaviť MOL ViDi Fehérvár, ktorý taktiež štartuje v pohárovej Európe. Maďarský reprezentant sa ale len v strede týždňa pripojil k A-tímu DAC. Ponuky údajne chodia aj na ľavého beka Erica Davisa, jeho odchod však zatiaľ nie je tak horúci ako pri ostatných menovaných hráčov. Panamský obranca aktuálne reprezentuje svoje mužstvo na zámorskom turnaji Gold Cup.

Dinamo Minsk - Dunajská Streda (Davis, Kalmár, Ljubičič)
Davis i Kalmár už dlhšie patria medzi najlepších ligových hráčov, záujem o ich služby je prirodzene dlhodobý. (foto: fcdac.sk)

Káder DAC-u už v minulej sezóne opustili opory ako Marin Ljubičič, Erik Pačinda či Vakoun Issouf Bayo. Po historicky úspešnom ročníku sa skončilo hosťovanie mladému Christiánovi Hercovi a klub nepočíta ani s brankárom Patrikom Macejom, ktorý bol pred rokom počas európskej kvalifikácie jednotkou. Jedinou známou posilou sa stal Jakub Švec zo Zlatých Moraviec, ktorý však zrejme tiež strávi jesennú časť v drese ViOn-u. Pokiaľ sa však naplnia zvesti o prestupoch, klub zo Žitného ostrova bude musieť taktiež nakuknúť na prestupový trh.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk