ProFutbal.sk ProFutbal.sk

AS Rím má smolu. Vavra mu zrejme ukradne jeho najväčší rival
zdroj: twitter.com

AS Rím má smolu. Vavra mu zrejme ukradne jeho najväčší rival

Ponuky sa kopia a odchod do nového pôsobiska je zrejme iba otázkou času. Slovenský reprezentant Denis Vavro by sa mal v lete sťahovať do Talianska. Obranca dánskeho majstra FC Kodaň mal podľa prvotných prestupových špekulácií zamieriť do AS Rím, situácia sa však, zdá sa, zmenila.

Záujem o jeho služby hlásili aj Atalanta Bergamo či Sampdoria Janov, rodák z Partizánskeho by však mal napokon predsa len zakotviť v Ríme. Nie však u "vlkov" v AS, ale u nezmieriteľného rivala Lazia. S informáciou vyrukoval špecializovaný web thelaziali.com s odvolaním sa aj na dánske médiá. Tie tvrdia, že "biancocelesti" už poslali do Kodane prvú oficiálnu ponuku za nášho futbalistu, ktorá sa pohybovala vo výške 10 miliónov eur. Dáni však požadujú za jeho transfer minimálne o dva milióny viac.

"Vavro je vysoký hráč (193 cm) a oplýva kombináciou rýchleho futbalistu so skvelým temperamentom. Má výborné nohy na to, aby započal akciu zozadu, ba dokonca zahral aj pokutový kop. Jeho silná zbraň je aj hlavičkovanie, ktorým sa prezentuje v defenzíve aj ofenzíve," píše o reprezentantovi SR portál The Laziali.

Bývalý hráč MŠK Žilina je podľa spomenutého webu jednou z prestupových priorít trénera Simona Inzaghiho. Z jeho pohľadu je 23-ročný zadák ideálnou posilou do defenzívnych radov, kde by vytvoril stopérsku dvojicu so skúsenejším Francescom Acerbim. Podľa viacerých talianskych médií je neodvrátiteľné, že pre eminentný záujem zakotví Vavro počas leta práve na Apeninskom polostrove. Aj preto chce rímske Lazio čo najskôr vyrukovať s druhou oficiálnou ponukou za jeho služby.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC Kobenhavn

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk