ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pád tradičných klubov. Prešov v tretej lige, košická Lokomotíva v piatej
zdroj: 1. FC Tatran Prešov; FC Lokomotíva Košice

Pád tradičných klubov. Prešov v tretej lige, košická Lokomotíva v piatej

Do štvrtkovej polnoci (20. jún) sa kluby museli prihlásiť do súťaží organizovaných Východoslovenským futbalovým zväzom (VsFZ). V hre bola i budúcnosť dvoch tradičných značiek 1. FC Tatran Prešov a FC Lokomotíva Košice.

Budúcnosť Tatrana Prešov bola pre verejnosť otázna a veľa sa na tom v ostatných dňoch nezmenilo. Napriek nejasnej vízii Šarišanov je však pozitívom, že vedenie klubu prihlásilo mužstvo do III. ligy Východ. Teda do súťaže, ktorú má po vypadnutí z celoštátnej II. ligy hrať aj podľa pravidiel. O tom, s akým trénerom a s akými hráčmi hodlá Prešov do súťaže nastúpiť, zatiaľ informácie nemáme. Múdrejší by sme mali byť o týždeň, kedy má odštartovať letná príprava najstaršieho slovenského futbalového klubu.

Ešte výraznejší prepad zaznamenala košická Lokomotíva. Tradičný klub si síce vybojoval záchranu v II. lige, no pre finančné problémy sa do jej nového ročníka neprihlásil. Modro-bieli boli nútení prihlásiť sa až o tri levely nižšie, teda do V. ligy Košicko-gemerskej. Tú, paradoxne, v minulej sezóne hrala rezerva Loky. Zatiaľ, čo fanúšikovia futbalu v Košiciach sa už tešili na mestské derby v celoštátnej druhej lige, realitou je, že druhú najvyššiu súťaž bude hrať iba nováčik FC Košice. 

Dobrou správou pre Lokomotívu je aspoň skutočnosť, že vedeniu klubu sa zatiaľ podarilo udržať pokope mládež. Práve práca s mladými talentmi sa momentálne pre Lokomotívu stala prioritou. „Všetkých môžeme ubezpečiť, že mládežnícke súťaže zostávajú v tom istom formáte ako doteraz. Prípravky budú hrať prvú ligu prípraviek, žiaci prvú žiacku ligu a dorasty budú hrať druhú najvyššiu dorasteneckú súťaž,“ prezradil mládežnícky tréner Milan Miklušičák.

Fanúšikovia Tatrana Prešov sa tak v sezóne 2019/2020 môžu pripraviť na výjazdy do Lipian, Šarišských Michalian, Krompách, Kalše či Giraltoviec. Priaznivcov Lokomotívy zasa čakajú zápasy proti trpaslíkom ako Horná Ždaňa, Seňa, Malá Ida, Perín, Kysak, Poproč či Rudná.

Zostáva veriť, že pre oba tradičné kluby to bude opäť len vynútená zastávka na niekoľko rokov…

Odporúčame

Najnovšie z klubu: 1. FC Tatran Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk