ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Farkaš z Nitry: Do dnešného dňa s nami nik nekomunikoval, končíme viacerí
zdroj: fcnitra.com

Farkaš z Nitry: Do dnešného dňa s nami nik nekomunikoval, končíme viacerí

Letná príprava v Nitre začala až vo štvrtok 20. júna, suverénne najneskôr spomedzi všetky tímy slovenskej Fortuna ligy. Do desiatich dní absolvujú hráči tri prípravné stretnutia, po nich ale možno bude nasledovať hromadný odchod.

Mnohým hráčom totiž posledným júnovým dňom končí zmluvné prepojenie s klubom. Známy je koniec hosťovania Tomáša Vestenického, viacerí futbalisti sa stanú úderom júla voľnými hráčmi. Situácia v klube je však nanajvýš nejasná, plánované valné zhromaždenie sa neuskutočnilo, hráčom údajne chýbajú niektoré výplaty z minulej sezóny. „Podľa súčasnej situácie to vyzerá tak, že končíme viacerí. Mne takisto vyprší kontrakt. Dodnes sa so mnou nik nerozprával a od klubu som nedostal žiadnu ponuku,“ prezradil na prvom zraze obranca Nitry Pavol Farkaš

Nový tréner a bývalý športový riaditeľ Marián Süttö na zraze avizoval, že sa bude so všetkými hráčmi rozprávať. Avšak kabína pozorne čakala aj na to, čo sa udeje v stredu na valnom zhromaždení. Takýto výsledok nečakali. „Samozrejme, kabína to vníma, týka sa nás to. Prekvapilo nás, ako to dopadlo, hovorilo sa o tom dlho. Nateraz nikto z nás nevie o ďalšom postupe,“ hovorí smutne tridsaťštyriročný odchovanec Nitry. „V lete som sa vrátil po desiatich rokoch s myšlienkou, že v tomto drese ukončím kariéru. Stále verím, že sa to v klube vzchopí a podarí sa mi to splniť. Keď ma v Nitre oslovia, nemám problém rokovať,“ hodil vedeniu rukavicu skúsený stopér.

FC Nitra tréning
Voľno trávil s rodinou, hlavu si išiel prevetrať do Dubaja. „Ešte nám klub voľno predĺžil, takže sme si oddýchli. Teším sa ale na spoločné tréningy, dovolenky boli dlhé,“ hovoril na zraze Farkaš. (foto: fcnitra.com)

Podľa jeho vyjadrení nie je vylúčené, že ostanú viacerí jeho spoluhráči. „Bavíme sa medzi sebou, boli sme si párkrát zatrénovať aj počas voľna. Ale každý je opatrný vo svojich vyjadreniach. Nikto netuší, čo bude za desať dní. Všetci sa venujeme naplno svojej robote, tréningom. Sme profesionáli a prišli sme tak ako nám zmluva káže. Každý je však zodpovedný za svoj život a za svoju kariéru. Čakali sme, čo sa vyrieši na valnom zhromaždení. Je úplne prirodzené, ak sa hráči pozerajú po iných možnostiach, keď v Nitre to vyzerá ako to vyzerá,“ dodal.

Bývalý hráč petržalskej Artmedie, talianskych tímov Verona a Ternana, rumunského Vaslui, azerbajdžanského FK Gabala, gréckeho Xanthi a cyperského AEL Larissa priznal viacero ponúk, vrátane možnosti zahraničného angažmánu. Konkrétne rokovania ale ešte neprebehli, nakoľko je stále hráčom nitrianskeho celku. Ohľadom údajných neuhradených platoch sa nechcel vyjadrovať. „Vo futbale sa deje veľa vecí, ani vo svete to nie je vždy ružové. Pochodil som si už toho veľa. Takéto situácie v kluboch vznikajú. Treba veriť, že sa všetko vyrieši,“ povzdychol si na záver Farkaš.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk