ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Greššák si našiel nový klub. Vyhliadol si ho bývalý tréner Trnavy
zdroj: TASR

Greššák si našiel nový klub. Vyhliadol si ho bývalý tréner Trnavy

Lukáš Greššák už nie je nezamestnaný. Budúcnosť slovenského záložníka bola po odchode z poľského Zaglebie Sosnowiec neistá, teraz si však našiel nový angažmán. Tridsaťročný stredopoliar zamieri do českého tímu Sigma Olomouc.

Hráč, ktorý si v minulosti obliekal dres Spartaka Trnava (2014-2018) a oslávil s ním titul vo Fortuna lige aj úspešné ťaženie v skupinovej fáze Európskej ligy 2018/2019, neprežil úspešnú jar. Zaglebie nezvládlo záchranársku úlohu a zostúpilo z Ekstraklasy do druhej najvyššej poľskej súťaže. Greššáka na voľnej nohe následne zlákal jeho bývalý tréner.

Koučom futbalistov Sigmy Olomouc je po novom Radoslav Látal, ktorý viedol Trnavčanov v pozícii hlavného trénera v jesennej časti nedávno skončeného ročníka. Na Štadióne Antona Malatinského sa stretol aj s Greššákom, s ktorým si teraz zopakuje spoluprácu u našich západných susedov. Práve tento slovenský záložník bol prestupová priorita trénera Sigmy Látala. Informoval o tom web isport.blesk.cz, podľa ktorého sa Greššák už vo štvrtok zvítal v Olomouci so svojimi novými spoluhráčmi.

Lukáš Greššák vo svojom novom domove. (foto: sigmafotbal.cz)
Lukáš Greššák vo svojom novom domove. (foto: sigmafotbal.cz)

Informácie potvrdila v poobedných hodinách aj oficiálna stránka Sigmy Olomouc. Greššák vo svojom novom pôsobisku podpísal zmluvu na dva roky. "Je to pre mňa niečo nové. Hovorí sa, že česká liga je kvalitná, teraz to spoznám na vlastnej koži. Pod trénerom Látalom som hral už polroka v Trnave. Je to pokojný človek, ale dokáže zvýšiť hlas, ak je to potrebné. Proti Sigme som už pár zápasov odohral, vždy ako futbalista Trnavy a zakaždým sme prehrali. Je to veľmi dobré mužstvo. Dúfam, že zapadnem do tímu a pomôžem mu. Teším sa na novú výzvu," vyjadril sa pre web českého klubu Greššák.

"Lukáš je typická 'šestka'. Jeho hra je založená na dôraze a výbornej kondícii. V zápase zoberie súperom množstvo lôpt a presne takého hráča sme chceli. Bol to čiastočne aj môj tip, keďže ho poznám z pôsobenia v Trnave," povedal Látal k angažmánu svojho staronového zverenca.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Zaglebie Sosnowiec

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk