ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nitra vyriešila trénerskú otázku. Na lavičku povolala športového riaditeľa
zdroj: fcnitra.com

Nitra vyriešila trénerskú otázku. Na lavičku povolala športového riaditeľa

FC Nitra už v nasledujúcej sezóne nepovedie z pozície kouča Michal Kuruc. Futbalový klub spod Zobora si vezme pod taktovku Marián Süttö, ktorý v uplynulom ročníku zastával pozíciu športového riaditeľa.

Oznámil to nitriansky klub prostredníctvom svojej webovej stránky vo štvrtok počas začiatku prípravy na fortunaligovú sezónu 2019/2020. Tú odštartovali "bielo-modrí" už pod vedením (staro)novej tváre na lavičke. "Mužstvo poznám. Poznám ho aj s kladmi, aj so zápormi a budem sa snažiť, aby tých pozitívnych vecí bolo viac ako negatívnych. Samozrejme, je to čerstvé, veľa času na rozmýšľanie nie je. Príprava je krátka, zápasy sú naplánované," uviedol Süttö.

Nitrania v uplynulej sezóne figurovali iba v skupine o záchranu a výkony tohto tímu neboli také, ako sa očakávali. Hovorilo sa navyše o meškajúcich výplatách či iných problémoch, ktoré vyústili aj do ukončenia spolupráce s Ivanom Galádom. Nitru zrejme v novej sezóne čakajú personálne zmeny. "Je pravda, že viacerí hráči mali zajačie úmysly. Uvidíme. Budeme sa rozprávať. Všetkým končia zmluvy 30.6.2019. Ja im dám priestor a šancu a skúsim sa s nimi dohodnúť. Nejaké veci potrebujeme vyriešiť aj vnútri klubu," dodal nový lodivod Nitranov, ktorý má do novej sezóny jasné ambície.

"Moja osobná vízia je hrať svieži, organizovaný, behavý futbal. Samozrejme, vízia je jedna vec, možnosti druhá, ale ja budem rád, keď budeme spokojní všetci v klube," uzatvoril pre web FC Nitra nový hlavný tréner mužstva, ktorý už v minulosti tento klub trénoval. Trénerskými zastávkami Mariána Sütta boli aj Gabčíkovo, Vráble, Zvolen či Sereď.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk