ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Michalovce sú nutené predávať hráčov, Šoltis sa teší na novú výzvu
zdroj: Peter Brendza/novinyzemplina.sk

Michalovce sú nutené predávať hráčov, Šoltis sa teší na novú výzvu

O deň neskôr oproti pôvodnému plánu odštartovali letnú prípravu futbalisti MFK Zemplín Michalovce. Hoci žlto-modrí sa stretli už v pondelok 17. júna, tréning neabsolvovali, keďže trénerské trio sa s vedením klubu nedohodlo na predĺžení spolupráce. Už o pár hodín však bola situácia vyriešená a jediný zástupca z východného Slovenska vo Fortuna lige sa už môže naplno pripravovať na štart sezóny 2019/2020.

Ešte v pondelok hlavný kormidelník Anton Šoltis pre ProFutbal.sk povedal, že trénerské trio nemalo nijaké „čierne“ požiadavky, a že po stretnutí s vedením klubu boli doladené všetky detaily. Spolu so svojimi kolegami Jozefom Majorošom a Marekom Rodákom pokračujú na Zemplíne minimálne ďalšiu sezónu. „Nevidel som to komplikovane, mali sme len trochu rozdielne názory na našu spoluprácu. Dôležité je, že sme sa dohodli a pokračujeme ďalej. Čakajú nás nové výzvy,“ nechal sa počuť Šoltis v rozhovore uverejnenom na klubovom Facebooku.

V Michalovciach už nepokračujú legionári Gerard Bieszczad, Mamadou Tounkara, Danylo Beskorovajnyj a Sadam Sulley, ani slovenský krídelník Martin Regáli. Otázna je tiež budúcnosť 23-ročného útočníka Jurija Zacharkiva či obrancu Dominika Špiriaka, ktorý v klube hosťoval z Dunajskej Stredy. V najbližších dňoch sa k mužstvu pripoja José Carrillo, Llazaros Rota, Cheick Diarra a Christos Kountouriotis. „Tak ako po minulé roky, aj tentoraz sa káder bude skladať v priebehu prípravy. Verím, že v pondelok už budú na tréningu všetci naši kmeňoví hráči,“ priblížil Šoltis.

Anton Šoltis
Anton Šoltis strávi na lavičke Michaloviec minimálne ďalšiu sezónu (foto: Robert Fritz)

Rodák z Košíc ešte o cieľoch pred novou sezónou hovoriť príliš nechcel, keďže sám nevie, s akým kádrom do nej vstúpi. Viacero hráčov zo súčasného kádra totiž v lete možno zmení pôsobisko. „Nechcem byť konkrétny, to je skôr otázka na športového manažéra. Prestupové okno sa len otvára. Vieme však, že niekoho musíme predať. Uvidíme, či budú ponuky na hráčov pre nás zaujímavé,“ priblížil 43-ročný kormidelník a na margo možných posíl do kádra dodal: „Niekoho určite budeme musieť priniesť, no čakáme na to, kto z kádra odíde.“

V tejto chvíli je však gro minuloročného úspešného kádra, ktorý skončil na piatej priečke, stále pokope. Figurujú v ňom brankár Kira, kapitán Žofčák, krídelník Kolesár i stredopoliar Casado. „Pokiaľ by tento kolektív ostal spolu, bolo by to ľahšie. Vieme však, že nejakých hráčov musíme predať. Aj to je jedna z výziev pre nás trénerov, aby sme namotivovali hráčov a aby sa kolektív stmelil. Ciele si stanovíme až vtedy, keď uzatvoríme káder, no verím, že zabojujeme o prvú šestku, rovnako ako pred rokom,“ zaželal si na záver Anton Šoltis.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MFK Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk