ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Lenivý smerom dozadu? Mám na to iný názor, tvrdí Lalkovič
zdroj: facebook/Sigma Olomouc

Lenivý smerom dozadu? Mám na to iný názor, tvrdí Lalkovič

Pre Milana Lakoviča je nový angažmán v Baníku Ostrava ďalším klubom do bohatej zbierky tímov, v ktorých pôsobil. Odchovanec košického futbalu bol počas svojej doterajšej profesionálnej kariéry členom trinástich mužstiev. Predtým pôsobil v Anglicku, Škótsku, Portugalsku či Holandsku. Teraz pred ním ale stojí nová kapitola.

Po nevydarenej anabáze v Sigme Olomouc je pred ním nová životná kapitola. Dvadsaťšesťročný záložník vie, čo sa od neho očakáva, i keď stále nie je isté, na ktorej strane nastúpi. "Lepšie sa mi hrá na ľavej strane zálohy, avšak nemám problém ani s pravou. Kam ma tréner postaví, tam budem hrať. Môžem len pripomenúť, že radšej nastupujem zľava," povedal po prvých tréningoch v Ostrave Lalkovič pre web idnes.cz. Neúspešnú uplynulú sezónu už podľa vlastných slov hodil za hlavu. Nastúpil v nej iba do sedemnástich duelov - trikrát v základnej jedenástke. České médiá ho kritizovali za to, že nie je ako krídlo v strede poľa aktívny smerom do defenzívy. Slovák vie, že kouča Ostravy Bohumila Pánika musí presvedčiť o opaku.

"Ku koncu som hrával pravidelnejšie, asi som presvedčil trénera Václava Jíleka. V tíme som bol nový a nepoznal ma ako hráčov, ktorých videl hrať v tíme od malička. Hovorilo sa o tom, že so mnou nebol spokojný, čo sa týka práce smerom dozadu. Mám na to iný názor. K jeho pohľadu na mňa zrejme prispelo aj to, že sme figurovali v nadstavbovej skupine o záchranu. Mám však svoje kvality a v Olomouci o nich vedeli. Teraz musím presvedčiť nášho kouča," myslí si Lalkovič.

Klubu chce pomôcť, aby dosahoval stále tie najvyššie méty. Chce sa s ním pobiť o účasť v pohárovej Európe. "Cítim, že sa klub chce posunúť hore. Som tu, aby som mu pomohol. Vo vedení sú ľudia, ktorí niečo dokázali. Oproti Olomoucu je to posun smerom dopredu. Dúfam, že Baník bude aj na Slovensku sledovať viac ľudí a keď budem dávať góly, bude sa o tom písať. Hlavne, aby sme vyhrávali a uspokojili fanúšikov," zakončil Lalkovič.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Ostrava Baník

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

HOKEJ.sk