ProFutbal.sk ProFutbal.sk

ŽREB - Európska liga: Trnava, DAC a Ružomberok už vedia, čo ich čaká po postupe
zdroj: uefa.com, koláž: ProFutbal.sk

ŽREB - Európska liga: Trnava, DAC a Ružomberok už vedia, čo ich čaká po postupe

Stredajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone pri prítomnosti riaditeľa klubových súťaží Michaela Heselschwerdta vytvoril dvojice súperov v druhom kvalifikačnom kole Európskej ligy. Potenciálnych súperov spoznalo aj trio slovenských účastníkov.

Druhý tím konečnej tabuľky Fortuna ligy DAC 1904 Dunajská Streda dostal nasadený grécky klub Atromitos, bronzový ligový celok Ružomberok sa postaví proti víťazovi súboja AEK Larnaca (Cyprus) - Petrocub-Hincesti (Moldavsko). Víťaz národného pohára Spartak Trnava sa po postupe môže tešiť na bulharský celok Lokomotiv Plovdiv, ktorý má jeden z najmenších koeficientov v tejto fáze súťaže. Podľa žrebu by mal DAC začínať na domácom ihrisku, Trnavčania a Ružomberčania majú odohrať úvodný zápas na ihrisku súpera.

Všetky kluby však musia najprv zdolať prvú prekážku v pohárovej Európe. Trnavu čaká víťaz ostatných dvoch ročníkov národného pohára Bosny a Hercegoviny FK Radnik Bijeljina, DAC si zmeria sily s poľským Krakovom a Ružomberok vyzve bulharský celok Levski Sofia. Prvé zápasy prvého kvalifikačného kola sú na pláne 11. júla, odvety o týždeň neskôr 18. júla. Druhé kolo je na programe 25. júla a odveta 1. augusta.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk