ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pogbov odchod z United čoraz reálnejší, dvaja giganti už pripravujú megaponuky
zdroj: TASR/AP

Pogbov odchod z United čoraz reálnejší, dvaja giganti už pripravujú megaponuky

Paul Pogba v poslednom čase poriadne rozvíril prestupové špekulácie. Vo svojom vyhlásení počas verejného vystúpenia v Tokiu totiž naznačil, že sa po troch sezónach chystá opustiť Manchester United. Dvojica najhorúcejších záujemcov tak zintenzívnila snahu o jeho zisk a pripravuje astronomické ponuky.

"V Manchestri som prežil skvelé tri roky. Ale myslím si, že nastal dobrý čas, aby som vyskúšal niečo iné," vyhlásil otvorene pred niekoľkými dňami Pogba, čím zjavne nepotešil svojho súčasného zamestnávateľa. O jeho návrate sníva Juventus Turín, ktorý dôkladne monitoruje situáciu. Podľa informácií portálu goal.com sa športový riaditeľ talianskeho šampióna Fabio Paratici už stretol so zástupcami "Red Devils", a to v dôsledku prekonzultovania dostupnosti či prípadného prestupu úradujúceho majstra sveta.

Paratici strávil posledných pár dní v Anglicku najmä preto, aby dotiahol presun trénera Maurizia Sarriho, využil však príležitosť aj na rozhovory o francúzskom reprezentantovi. "Stará Dáma" sa už onedlho chystá podať oficiálnu ponuku, za dvadsaťšesťročného Pogbu plánuje ponúknuť rozprávkovú sumu v rozmedzí 130 až 140 miliónov eur.

Pogba pôsobil v drese Juventusu v rokoch 2012 až 2016, odkiaľ sa pobral práve do Manchestru United za 105 miliónov eur, čím sa stal v tom čase najdrahším hráčom planéty. Návrat do Turína by nemusel byť tak úplne jednoduchý, u talianskeho giganta ale panuje veľký optimizmus, najmä po tom, čo sa mu podarilo priviesť hviezdneho Cristiana Ronalda z madridského Realu.

zdroj: twitter.com

Smelé plány Juventusu by však mohol zhatiť práve Real Madrid. Španielsky gigant a jeden z najväčších konkurentov na trhu si totiž robí na Pogbu zálusk už dlhší čas, predovšetkým kormidelník Zinedine Zidane je jeho veľkým fanúšikom a veľmi rád by ho uvítal na Santiago Bernabeu. Denník ABC hlási, že "Biely balet" už onedlho predloží ponuku vo výške 125 miliónov eur. Francúzskeho reprezentanta chce navyše nalákať na rozprávkový plat, porovnateľný so mzdou Edena Hazarda či najlepšie plateného hráča kráľovského klubu Sergia Ramosa.

Manchester United však ešte nie je úplne rozhodnutý, či by bol ochotný Pogbu predať. Nórsky lodivod Ole Gunnar Solskjaer totiž v minulosti viackrát zdôraznil, že by ho veľmi rád udržal a vybudoval okolo neho nový tím. Francúz má na Old Trafford zmluvu do roku 2021, súčasťou pracovného dokumentu je aj možnosť predĺženia kontraktu o ďalší rok.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Juventus

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk