ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Začnú doma. UEFA vymenila poradie zápasov DAC v Európskej lige
zdroj: facebook/DAC 1904

Začnú doma. UEFA vymenila poradie zápasov DAC v Európskej lige

Európska futbalová únia (UEFA) zmenila poradie stretnutí hráčov Dunajskej Stredy v prvom predkole Európskej ligy 2019/2020 proti poľskému súperovi Cracovia Krakov. FC DAC odohrá prvý zápas na domácej pôde zo zrejmého dôvodu.

Pôvodne mal vicemajster Fortuna ligy odohrať úvodný duel v Poľsku. Najvyšší orgán európskeho futbalu sa pre zmenu poradia dvojzápasu DAC - Cracovia rozhodol z dôvodu, že by sa v rovnaký deň hralo odvetné stretnutie prvého predkola aj v Trnave, čo pre geografickú blízkosť nepovoľujú predpisy.

Úvodné meranie síl sa teda odohrá 11. júla v MOL Aréne, odveta sa bude hrať o týždeň neskôr (18. júla) v Poľsku. Čas výkopu stretnutí zatiaľ stanovený nebol. Kluby ho musia UEFA ohlásiť najneskôr do utorka 25. júna.

Ostatných slovenských klubov v pohárovej Európe sa zatiaľ žiadne zmeny nedotkli. V Lige majstrov odohrá Slovan Bratislava prvý duel proti čiernohorskému FK Sutjeska Nistič doma 9. alebo 10. júla, odveta sa uskutoční 16. alebo 17. júla. V Európskej lige odohrá Spartak Trnava prvý zápas 11. júla na pôde FK Radnik Bijeljina z Bosny a Hercegoviny, MFK Ružomberok zase na ihrisku bulharského Levski Sofia. Obidva tímy následne čaká domáca odveta o týždeň neskôr.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

HOKEJ.sk