ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Podbrezovú po zostupe opustilo deväť hráčov. Medzi novými tvárami aj Juraj Chvátal
zdroj: zpfutbal.sk

Podbrezovú po zostupe opustilo deväť hráčov. Medzi novými tvárami aj Juraj Chvátal

FK Železiarne Podbrezová ako neúspešný fortunaligista uplynulej sezóny odštartoval v pondelok prípravu na nasledujúci ročník. Futbalistov z Horehronia aj naďalej povedie hlavný kouč Vladimír Veselý, ku ktorému pribudol v pozícii asistenta Erik Havrila. "Železiari" definitívne hlásia aj prvé posily a črtá sa káder, ktorý zabojuje v II. lige o návrat medzi elitu.

Trénerom brankárov pre ročník 2019/2020 sa stal Tomáš Čechovič a realizačný tím doplnila dvojica kondičných trénerov – Richard Horňák a Daniel Hájovský. Tí na začiatku prípravy privítali na ihrisku 29 hráčov. Medzi nimi sa vyskytlo sedem nových tvárí.

Podbrezová potvrdila angažmán Jakuba Šulca z Interu Bratislava, ktorý definitívne zamieril do Zelpo Arény. S ním prišiel aj niekdajší hráč Partizána Bardejov Peter Lipták. V štádiu riešenia, resp. na skúške je ďalších päť hráčov. Medzi nimi sa ocitol aj bývalý hráč FK Senica či MŠK Žilina Juraj Chvátal, ktorý si v uplynulej sezóne obliekal dres českej Sigmy Olomouc. Medzi ďalších novicov v tíme, ktorí sú na skúške, patria Dominik Straňák (FC Veľký Kýr), Patrik Košuda (FK Pohronie), Miroslav Keresteš (1. FC Tatran Prešov), Danilo Marmat (Bosna a Hercegovina).

FK Železiarne po zostupe do druhej ligy naopak opustilo deväť hráčov. Medzi odídencov sa zaradili mená ako Filip Hlohovský, Martin Vantruba, Filip Halgoš, Alexander Mojžiš, Michal Obročník, Matej Podstavek, Marek Bartoš, David Fadairo a Jakub Wiezik. V klube ostávajú známe tváre ako Miroslav Viazanko, Matej Oravec či Dávid Leško. "Hráči v úvodných tréningoch absolvovali testy fyzickej zdatnosti a postupne sa naplno zahryznú do tréningových dávok, ktoré na nich čakajú. Celý prípravný blok prebehne v domácich podmienkach a s viacerými zmenami v hráčskom kádri," píše sa na webe Podbrezovčanov. Tí v príprave absolvujú päť zápasov, z toho dva proti maďarským tímom.

Príchody, odchody aj príprava Podbrezovej. (foto: zpfutbal.sk)
Príchody, odchody aj príprava Podbrezovej. (foto: zpfutbal.sk)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Podbrezova

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk