ProFutbal.sk ProFutbal.sk

ŽREB - Liga majstrov: Slovan v prvom kole pocestuje do Čiernej Hory
zdroj: uefa.com, koláž: ProFutbal.sk

ŽREB - Liga majstrov: Slovan v prvom kole pocestuje do Čiernej Hory

Slovenský majster ŠK Slovan Bratislava začne európsku cestu v sezóne 2019/2020 súbojom proti majstrovi Čiernej Hory FK Sutjeska Nikšić. Rozhodol o tom utorňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone pri prítomnosti riaditeľa klubových súťaží Michaela Heselschwerdta.

Prvý duel by sa mal odohrať na bratislavskom Tehelnom poli 9. alebo 10. júla, odveta v druhom najväčšom meste Čiernej Hory o týždeň neskôr, teda 16. alebo 17. júla. 

Žreb spojil v prvom kole kvalifikácie šestnásť dvojíc, okrem Slovana spoznali súperov aj napríklad škótsky Celtic Glasgow, maďarský Ferencváros či poľský majster Piast Gliwice. Belasí figurovali na základe klubového koeficientu medzi nasadenými tímami v druhej z troch vopred určených skupín. Do úvahy ako súperi spadali okrem Nikšiču aj maltská Valletta, FK Sarajevo z Bosny a Hercegoviny, albánsky FK Partizani Tirana či gruzínsky majster s najslabším koeficientom zo všetkých tímov Saburtalo Tbilisi.

V prípade, že zverenci trénera Martina Ševelu stroskotajú už na prvej prekážke v Lige majstrov, budú pokračovať v majstrovskej vetve 2. predkola Európskej ligy UEFA. V prípade postupu sa predstavia v 2. predkole Ligy majstrov, súpera sa dozvedia už v stredu 19. júna.

Vizitka FK Sutjeska Nikšič

Celý názov klubu: Fudbalski klub Sutjeska
Rok založenia:
1927
Štadión:
mestský štadión "Kraj Bistrice" (kapacita 5214 miest)
Prezident:
Ranko Jovovič
Tréner:
Nikola Rakojevič
Klubové farby:
modrá, biela
Najväčšie úspechy:
4x majster Čiernej Hory (2012/2013, 2013/2014, 2017/2018, 2018/2019), 1x víťaz národného pohára 2016/2017

Žreb 1. predkola Ligy majstrov 2019/2020:

SLOVAN BRATISLAVA - Sutjeska Nikšič (ČH)
Nomme Kalju (Est.) - Škëndija Tetovo (S.Mac.)
Suduva Marijanpole (Lit.) - Crvena Zvezda Belehrad (Srb.)
Ararat-Armenia Jerevan (Arm.) - AIK Štokholm (Švéd.)
FC Astana (Kazach.) - CFR Kluž (Rum.)
Ludogorec Razgrad (Bul.) - Ferencváros Budapešť (Maď.)
FK Partizani (Alb.) - FK Karabach (Azer.)
Celtic Glasgow (Škót.) - FK Sarajevo (BaH)
Šeriff Tiraspoľ (Mold.) - Saburtalo Tbilisi (Gruz.)
F91 Dudelange (Lux.) - FC Valletta (Mal.)
FC Linfield (S.Ír.) - Rosenborg Trondheim (Nór.)
Valur Reykjavík (Isl.) - NK Maribor (Slov.)
Dundalk FC (Ír.) - FC Riga (Lot.)
The New Saints (Wal.) - víťaz predkvalifikácie
HJK Helsinki (Fín.) - HB Tórshavn (Faer.os.)
BATE Borisov (Biel.) - Piast Gliwice (Poľ.)

Kalendár Ligy majstrov 2019/2020:

25. júna: semifinále predkvalifikácie
28. júna: finále predkvalifikácie
9./10. júla: 1. zápasy 1. predkola
16./17. júla: odvety 1. predkola

22. júla: žreb 3. predkola
23./24. júla: 1. zápasy 2. predkola
30./31. júla: odvety 2. predkola
5. augusta: žreb play off
6./7. augusta: 1. zápasy 3. predkola
13. augusta: odvety 3. predkola
20./21. augusta: 1. zápasy play off
27./28. augusta: odvety play off
29. augusta: žreb skupinovej fázy (Monaco)
17./18. septembra: 1. kolo skupinovej fázy
1./2. októbra: 2. kolo skupinovej fázy
22./23. októbra: 3. kolo skupinovej fázy
5./6. novembra: 4. kolo skupinovej fázy
26./27. novembra: 5. kolo skupinovej fázy
10./11. decembra: 6. kolo skupinovej fázy
16. decembra: žreb osemfinále
18./19./15./26. februára 2020: 1. zápasy osemfinále
10./11./17./18. marca: odvety osemfinále
20. marca: žreb štvrťfinále, semifinále a finále
7./8. apríla: 1. zápasy štvrťfinále
14./15. apríla: odvety štvrťfinále
28./29. apríla: 1. zápasy semifinále
5./6. mája: odvety semifinále
30. mája: finále (Atatürkov Olympijský Štadión, Istanbul)

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk