ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Návrat strateného syna. Depetris vymenil Trnavu za svoj bývalý klub
zdroj: TASR

Návrat strateného syna. Depetris vymenil Trnavu za svoj bývalý klub

AS Trenčín čakajú v novej sezóne viaceré zmeny. Tím, ktorému sa podarilo zachrániť sa medzi slovenskou futbalovou elitou, čakajú zrejme viaceré zmeny v kádri. Mužstvo spod Čákovho hradu opäť čaká azyl, keď domáce zápasy odohrá na trávniku MŠK Žilina, avšak plánuje veľký návrat a s ním spojený aj adekvátny káder. Zrodil sa aj jeden veľký "comeback".

Trenčania už nechcú bojovať o záchranu a prispôsobia tomu svoje rady, čo potvrdil aj generálny manažér AS Róbert Rybníček. Do tohto tímu by sa mohli podľa jeho slov vrátiť viaceré známe tváre. Jednou z nich je aj útočník David Depetris.

"Máme pripravený plán na návrat na domáci štadión a chceme, aby to bol špeciálny ročník. Aj preto poviem úplne úprimne, že plánujeme a sme tesne pred finalizáciou návratu Depetrisa do nášho klubu. Je to hráč, ktorý pre nás môže v kabíne veľa znamenať. Rokovania preto stále prebiehajú veľmi slušne. Verím, že ich sfinalizujeme v najbližšej dobe," povedal Rybníček zástupcom médií pri utorkovom štarte letnej prípravy. Jeho slová sa potvrdili ešte v ten istý deň.

Depetris sa znovu stal súčasťou AS Trenčín a v budúcej sezóne sa vráti do dobre známeho prostredia. "Svoje prvé kroky v európskom futbale urobil v drese AS Trenčín. Dnes sa kanonier David Depetris vracia, aby pomohol svojmu klubu," napísal trenčiansky klub na svojom facebooku.

Argentínčan so slovenským pasom, ktorý v tomto klube už pôsobil v rokoch 2008-2013 a počas poslednej sezóny v tomto drese sa stal najlepším strelcom vo Fortuna lige so 16 gólmi, by nemusel byť jediný, kto Trenčanov posilní počas leta spomedzi niekdajších hráčov tohto klubu. Po tom, čo AS dotiahol transfer Juhoameričana, ktorý si v uplynulom ročníku obliekal dres Spartaka Trnava, chce pokračovať v skladaní mužstva z hráčov, ktorí už v klube pôsobili.

"Vrátime sa k futbalistom, ktorí tu znamenali najväčší rozvoj po športovej stránke. Chceme určite Slovákov, ale možno aj tých zo zahraničia. Máme v pláne vytvoriť istú pevnú os a musíme pomôcť realizačnému tímu, aby káder nabral dych, ktorý sme za posledné dva roky stratili. Sme poučení minulým rokom a budeme sa snažiť vystužiť tím skúsenými hráčmi a spravili pevnú os v každej formácii. Mladí hráči okolo nich následne dotvoria tento celok. Mužstvo musí byť vyvážené,"
dodal Rybníček.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk