ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nečakaný krok Barcelony. Plánuje brankársku výmenu s veľkým rivalom
zdroj: TASR/AP

Nečakaný krok Barcelony. Plánuje brankársku výmenu s veľkým rivalom

FC Barcelona môže vyriešiť futbalovú budúcnosť brankára Jaspera Cillessena elegantným spôsobom. Holandský gólman, ktorý chce počas leta Kataláncov opustiť pre nedostatok herného priestoru, by mohol zamieriť k jednému z úhlavných rivalov "blaugranas". A to výmenou za iného ochrancu troch žrdí.

Ako uvádza rozhlasová stanica RAC1, Barcelončania rokujú o výmene gólmanov s FC Valencia. Ak by Cillessen prišiel k "netopierom", opačným smerom by zamierila valencijská jednotka Norberto Murara Neto, známy v skratke ako Neto. Dvadsaťdeväťročný Brazílčan, ktorý si vo Valencii pod trénerom Marcelinom Garcíom Toralom vybojoval pozíciu brankárskej jednotky klubu, by bol na Camp Nou gólmanskou dvojkou pre Marca-Andrého ter Stegena.

Túto pozíciu v uplynulej sezóne zastával práve 30-ročný rodák z "krajiny tulipánov", ktorý sa obzerá po nových výzvach. V Barcelone, kde odchytal od roku 2016 iba 32 súťažných zápasov, má pritom Cillessen platnú zmluvu do konca júna 2021. Španielske médiá tvrdia, že Barcelona ho v prípade prestupu nechce pustiť do iného klubu za menej ako 60 miliónov eur. V prípade dohody s Valenciou by však urobila výnimku.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk