ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Banská Bystrica potvrdila trénerov aj ambície do ďalšej sezóny. Kde odohrá domáce duely?
zdroj: facebook/FK Pohronie

Banská Bystrica potvrdila trénerov aj ambície do ďalšej sezóny. Kde odohrá domáce duely?

Futbal v Banskej Bystrici, zdá sa, prežíva dlhoočakávanú obrodu. Kým sa tamojšie ženské družstvo zachránilo v najvyššej slovenskej súťaži a kategória U19 zabojuje o účasť medzi dorasteneckou elitou, až nečakane skvelú sezónu prežilo aj mužské "áčko".

MFK Dukla po vydarenej jarnej časti uplynulej sezóny oslávil umiestnenie na konečnej šiestej priečke. Mužstvo spod Urpína pritom v lige zastávalo pozíciu nováčika, pre ktorého mala byť prioritou záchrana. Tím pod vedením trénera Stanislava Vargu však dosiahol viac, než sa čakalo a po skvelom rezultáte vstúpi do novej sezóny s vyššími ambíciami. To potvrdil aj manažér Banskobystričanov Milan Smädo, ktorý sa po zániku tradičnej značky FK Dukla vzdal svojho klubu z Kremničky, aby zachránil futbal v metropole stredného Slovenska.

Manažér MFK Dukla Banská Bystrica Milan Smädo. (foto: bbonline.sk)
Manažér MFK Dukla Banská Bystrica Milan Smädo. (foto: bbonline.sk)

"Ideme s vôľou a náročnejšie než tomu bolo pred minuloročnou sezónou za kvalitou. Pred rokom bolo pre nášho fanúšika najväčším rébusom, či sa MFK Dukla zachráni v II. lige. Dnes máme cieľ hrať od začiatku o pozície v strede tabuľky, v konečnom súčte sa umiestniť v druhej najvyššej súťaži dospelých do šiesteho miesta," povedal Smädo pre oficiálny web klubu z Banskej Bystrice.

Duklisti sa aj v ďalšej sezóne budú môcť spoľahnúť na trénerské schopnosti Vargu, ktorý v klube zostáva aj so svojimi dvomi asistentmi. "Viem, že tréneri, ktorí tak, ako v minulom roku budú pracovať v zložení Stanislav Varga, Štefan Rusnák, Norbert Juračka, sú tými, s ktorými je potrebné rozprávať sa na dané témy. Ich predstavy a vízie, ako dosiahnuť stanovený cieľ s A-mužstvom sú dôležité," približuje Smädo, ktorý zatiaľ neozrejmil zloženie kádra. Úprimne však prezradil, že sa klub nevydá cestou legionárov a bude čo najviac ťažiť z vlastných odchovancov.

Oslava úspechu MFK Dukla Banská Bystrica s fanúšikmi. (foto: bbonline.sk)
Oslava úspechu MFK Dukla Banská Bystrica s fanúšikmi. (foto: bbonline.sk)

"Rozhodne nepôjdeme cestou nákupov priemerných futbalistov zo zahraničia do nášho klubu. Vzhľadom k tomu, že sme pristúpili k náročnejším požiadavkám na kvalitu práce realizačných tímov v mládežníckych súťažiach, otvárame v našom klube brány pre talenty z celého Slovenska. V Banskej Bystrici spolupracujeme s viacerými strednými školami, komunikáciu chceme zvýšiť na trase so školami vysokými. Čo sa týka mládeže, už sme sa s podaktorými trénermi rozišli a podaktorí k nám prídu. Medzi inými napríklad aj Vratislav Greško," hovorí Smädo s dôvetkom, že sa klub bude snažiť o koncepčnú výchovu mladých talentov.

Banskobystrický klub bude musieť v rámci novej sezóny riešiť aj iný problém. Štadión SNP, na ktorom hráva svoje domáce zápasy, podstúpi dlho plánovanú rekonštrukciu, aby sa transformoval na Národný atletický štadión. Kde bude Dukla hrávať svoje domáce duely? "Ak rekonštrukcia začne, budeme si musieť zo Štiavničiek zbaliť kufre i keď spolupráca s VŠC Dukla je zatiaľ na obojstranne žiadúcej úrovni. Riešení máme pripravených niekoľko, našu fanúšikovskú obec i športovú verejnosť budeme operatívne o všetkom informovať včas. Nikdy sme doposiaľ nechodili s bubnom na zajace a nezapínali gombíky na obleku nahého kráľa. Sme realisti a budeme sa môcť prikrývať iba takou perinou, akú máme," vyjadril sa poeticky Milan Smädo.

Hráčov spod Urpína čaká počas letnej prípravy osem súperov. Prvé kolo II. ligy majú priebežne stále naplánované odohrať na Štadióne SNP.

Prípravné zápasy Banskej Bystrice počas leta. (foto: mfkdukla.sk)
Prípravné zápasy Banskej Bystrice počas leta. (foto: mfkdukla.sk)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MFK Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk