ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V PSG začne tvrdý režim: Neymara pustí pod jedinou podmienkou, v pozore tri veľkokluby
zdroj: TASR/AP

V PSG začne tvrdý režim: Neymara pustí pod jedinou podmienkou, v pozore tri veľkokluby

Prestupové špekulácie okolo hviezdneho Neymara (27) naďalej neutíchajú. Olej do ohňa prilialo nedávne vyhlásenie majiteľa PSG Nassera al-Khelaifiho o veľkej zmene režimu v klube. Narážal pri tom najmä na brazílskeho útočníka, ktorý má podľa jeho slov dvere otvorené dokorán a nikto ho nikdy nenútil, aby prišiel do metropoly Francúzska. Prípadný odchod však má jeden háčik.

Prezident PSG v nedávnom prehovore apeloval od budúcej sezóny na tvrdší a prísnejší režim: „Hráči budú musieť prevziať viac zodpovednosti ako doteraz. Prístup sa musí kompletne zmeniť. Budú musieť urobiť oveľa viac, tvrdšie pracovať. Nie sú tu na to, aby sa zabávali. A kto s tým nebude súhlasiť, prosím, tam sú dvere, čau! Viac tieto hviezdne maniere nebudem tolerovať.“

Potrebné zmeny by mal naštartovať staronový športový riaditeľ Leonardo, ktorý vystrieda Antera Henriqueho. „Chcem, aby boli hráči pripravení dať do toho všetko, nosiť náš dres musí byť pre nich česť, musia prispieť k nášmu projektu. S tými, ktorí nechcú ísť touto cestou, si pohovoríme. Sú samozrejme zmluvy, ktoré rešpektujeme, ale projekt je najvyššou prioritou. Nikto ho nikdy nenútil (Neymara), aby sem prišiel a podpísal zmluvu. Prišiel sem vedome, aby nám pomohol,“ zakončil Al-Khelaifi.

Nasser Al-Khelaifi
Prezident PSG Nasser Al-Khelaifi (foto: TASR)

Podľa informácií francúzskeho denníka L'Équipe môže hviezdny Neymar reálne opustiť Paríž Saint-Germain. Katarskí majitelia však deklarujú, že sa tak stane pod jedinou podmienkou: Očakávajú poriadne tučnú ponuku, jej presná výška ale ostáva záhadou. Údajne by sa mala približovať sume, za ktorú brazílsky reprezentant opúšťal Barcelonu.

Neymar prišiel do metropoly Francúzska v roku 2017 za rekordných 222 miliónov eur. Prípadný záujemca tak bude musieť načrieť hlboko do vrecka. Prestupové špekulácie sa okolo jeho osoby začali šíriť už po prvej sezóne v Ligue 1, keď sa sťažoval najmä na jej tvrdosť. Faktom však zostáva, že počas svojej kariéry zmenil pôsobisko dosiaľ len dvakrát. Brazílčan má v Paríži platný kontrakt do roku 2022.

Francúzsky L'Équipe taktiež tvrdí, že o príchode Neymara momentálne uvažuje trojica zvučných klubov. Popri španielskej dvojici Real Madrid – Barcelona sa ofenzívna hviezda dostala aj do hľadáčiku Manchestru United. Návrat k "Blaugranas" by však mohol byť zložitý, čo súvisí najmä s nie príliš šťastnými okolnosťami odchodu Brazílčana. PSG vtedy aktivovalo výkupnú klauzulu, následná reakcia Neymara a jeho náhly odchod španielskeho majstra poriadne zaskočil. V prípade "Red Devils" by mohla byť najväčším negatívom neúčasť v Lige majstrov, anglická Premier League je navyše oveľa tvrdšou súťažou ako tá francúzska.

Neymar
Hviezda francúzskeho PSG Neymar (foto: TASR)

Real Madrid sníva o podpise brazílskeho zakončovateľa už dlhšiu dobu. Florentino Pérez je jeho veľkým fanúšikom, čo aj verejne priznal. "Biely balet" už však v letnom prestupovom okne minul na posily astronomických 300 miliónov eur, médiá ho navyše dlhodobo spájajú aj s príchodom úradujúceho majstra sveta Paula Pogbu.

Neymar si momentálne lieči roztrhnuté väzy v pravom členku, toto zranenie mu neumožnilo štart na turnaji Copa America. Záujemcovia o jeho služby ale musia mať na pamäti jeden dôležitý fakt, a to jeho mzdu. V súčasnosti totiž v PSG zarobí približne 30 miliónov eur ročne. Bude niektorý z klubov ochotný splniť tak vysokú finančnú požiadavku?

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk