ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nahradí Lokomotívu v druhej lige vypadnutý Trebišov?
zdroj: fclokomotiva.sk

Nahradí Lokomotívu v druhej lige vypadnutý Trebišov?

Východné Slovensko s najväčšou pravdepodobnosťou nepríde o jedno miesto v druhej lige. Po tom, ako sa do súťaže neprihlásila košická Lokomotíva, právo účasti v budúcom ročníku sa automaticky prenieslo na Slavoj Trebišov. Vedenie klubu zo Zemplína túto príležitosť hodlá využiť.

Loky i Slavoj v minulej sezóne prakticky po celý čas bojovali o záchranu. Modro-bielym sa to napokon podarilo, pod taktovkou trénerského dua Andrejko - Benkovský skončili na konečnej jedenástej priečke, až s osembodovým náskokom pred zónou zostupu. „Čierny Peter“ zostal v rukých Trebišova, ktorý s 30 bodmi obsadil trinástu, teda prvú zostupovú priečku. Okrem žlto-modrých sa so súťažou rozlúčili aj mužstvá pod nimi - Inter Bratislava, Tatran Prešov a Odeva Lipany.

„Na zasadnutí správnej rady sme sa jednohlasne zhodli na tom, že využijeme možnosť prijať uvoľnené miesto po Lokomotíve Košice,“ prezradil pre denník Korzár prezident Slavoja Eduard Janoško po tom, ako klub obdržal od Slovenského futbalového zväzu e-mail s ponukou ďalej účinkovať v celoštátnej súťaži. V priebehu utorka by sa Zemplínčania mali definitívne rozhodnúť a prihlásiť sa do druhej ligy, v ktorej aktuálne figuruje pätnásť tímov.

Trebišov radosť (Vladimír Kražel)
Voľné miesto po odstúpení Lokomotívy Košice by mal v druhej lige zaujať Slavoj Trebišov (foto: Róbert Andrejov)

Ak má Trebišov pokračovať v druhej lige, nechce v nej už hrať druhé husle. Skromný klub je pripravený sa posilniť tak, aby sa v ročníku 2019/2020 vyhol záchranárskym prácam. Dopomôcť by k tomu mohli, paradoxne, hráči Lokomotívy. O viacerých z nich, na čele s kapitánom Róbertom Cicmanom, má podľa našich informácií Slavoj záujem. Pridali by sa k dvojici Patrik Zajac a Barbosa dos Santos, ktorá už z Loky do Trebišova putovala v zimnom prestupovom období. To, kto povedie mužstvo je nateraz otázne. Zmluvu má do konca júna doterajší tréner Jozef Džubara, no nahlas sa šepká o jeho výmene.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Lokomotiva Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

HOKEJ.sk