ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Líder Slavie mal ponuky za desiatky miliónov eur, klub si ho cení na viac
zdroj: slavia.cz

Líder Slavie mal ponuky za desiatky miliónov eur, klub si ho cení na viac

Dvadsaťštyriročný stredopoliar Tomáš Souček začne aj piatu sezónu vo svojej seniorskej kariére v drese materského klubu Slavia Praha. Po sezóne pritom o jeho služby mali záujem eminentné kluby, ktoré za českého reprezentanta ponúkali nemalé sumy.

Pre Slaviu bolo narozdiel od ligových konkurentov najdôležitejšie udržať káder pokope. Najviac zaujímavých ponúk prišlo na oporu mužstva v strede poľa, až osem klubov ponúklo za Tomáša Součeka desať miliónov eur, dvaja dali na stôl dokonca až dvanásť miliónov eur. Podľa mediálnych informácií, ktoré klub nepoprel ani nepotvrdil, išlo napríklad o ruský Spartak Moskva. Hráč sa ale v pondelok 17. júna nesťahoval do inej krajiny, naopak. V múzeu klubu na tlačovej konferencii podpísal nový kontrakt na päť rokov s výkupnou klauzulou na 15 miliónov eur, ktorá začne platiť od zimného prestupového obdobia. Atakuje tak už sumu, za ktorú v roku 2001 prestupoval Tomáš Rosický do Borussie Dortmund.

„Som rád, že sa Tomáš nepozeral iba na financie a všetkým dokázal, že mu záleží na futbalovom vývoji a na svojej športovej kariére. Nerozmýšľal v číslach, neodišiel za zárobkom,“ hovoril na margo futbalistu predseda predstavenstva Slavie Praha Jaroslav Tvrdík. Najlepší hráč uplynulého ligového ročníka českej Fortuna ligy by tak mal zostať v Edene ešte minimálne polroka a pomôcť klubu dostať sa cez augustové play-off až do skupinovej fázy Ligy majstrov, kde na svoje kvality môže ešte väčšmi upozorniť. „Verím, že prežijeme ďalšiu sezónu snov,“ usmieval sa Tomáš Souček, jeden z lídrov minulosezónneho štvrťfinalistu Európskej ligy.

Tomáš Souček (Slavia Praha)
Ponuky na Tomáša Součka chodili už v zime, rodený slavista však zatiaľ neodchádza. V ostatnej sezóne zaznamenal 18 gólov a 9 asistencií. (foto: slavia.cz)

Prestupový kolotoč sa tak v Slavii rozbieha výnimočne pomaly. Klub predstavil zatiaľ troch novicov, ktorými sú 25-ročný stopér David Hovorka, 26-ročný krajný bek Tomáš Holeš (obaja z Jablonca) a 26-ročný bahrajnský útočník Júsuf Hilál z Bohemians 1905. Trio Jan Sýkora, Jan Matoušek a Jakub Jugas už zarezáva v Jablonci. „Máme veľkú výhodu, že naše mužstvo je zohrané, máme špičkový tím. Preto našim primárnym cieľom bolo zostať pohromade, čo sa nám až na jednu výnimku darí,“ narážal Tvrdík na kamerunského obrancu Michaela Ngaudeua, ktorý sa aktuálne pripravuje s Kamerunom na africký šampionát, zatiaľčo jeho agenti jednajú s európskym klubom, ktorý atakoval výstupnú klauzulu v jeho zmluve (zhruba 115 miliónov korún, 4,5 milióna eur).

V Slavii naďalej pokračujú všetky opory, vrátane obrancu Vladimíra Coufala, ktorý bol spájaný s bundesligovým Freiburgom. Ponuky prišli aj na trénera Jindřicha Trpišovského, ani on však predčasne lavičku neopúšťa. Pár dní voľna dostal ešte Slovák Miroslav Stoch, ktorý pre horúčky musel opustiť reprezentačný zraz pred súbojom v Azerbajdžane. Otázna je budúcnosť slovenského brankára Martina Vantrubu, ktorý ostatný polrok hosťoval v Podbrezovej. Prípravu s A-tímom začal sedemnásťročný Jakub Markovič, skloňuje sa tiež príchod libereckého brankára Filipa Nguyena. Vzhľadom na reprezentačné povinnosti dostal slovenský talent ešte pár dní voľno a po jeho príchode sa bude formovať finálna brankárska trojica. Doterajšia brankárska trojka Martin Kuciak totiž po polroku v klube končí.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slavia Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk