ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Koniec nezhôd. Michalovce predĺžili spoluprácu s trénerským triom
zdroj: Rudolf Maškurica

Koniec nezhôd. Michalovce predĺžili spoluprácu s trénerským triom

Ešte v pondelok ráno začali futbalisti MFK Zemplín Michalovce prípravu na nový ročník bez trénerov. Budúcnosť koučov na východe Slovenska bola neistá pre nezhody o platových záležitostiach. Situácia sa však o pár hodín neskôr zmenila - Michalovčania sa dohodli s trénerským tímom Anton Šoltis, Jozef Majoroš a Marek Rodák na predĺžení spolupráce do konca sezóny 2019/2020.

"Aj napriek tomu, že tréner Anton Šoltis mal počas prestávky ponuky aj z iných klubov, sa predsa len rozhodol pokračovať aj so svojimi kolegami pod Vihorlatom a hájiť žlto-modré farby Zemplína v najvyššej súťaži. Tešíme sa na pokračovanie spolupráce," píše MFK Zemplín na svojom oficiálnom profile na facebooku po tom, čo došlo ku vzájomnej dohode obidvoch strán po spomínaných prvotných sporoch.

Samotný hlavný tréner však situáciu ohľadom medializovaných platových požiadaviek vnímal inak. "Nemali sme nijaké 'čierne' požiadavky ohľadom výplat. Dnes ráno sme si k tomu sadli a trvalo to trochu dlhšie, lebo museli byť doladené isté detaily, aby boli spokojné obidve strany," ozrejmil Šoltis v reakcii pre ProFutbal.sk.

Rodák z Košíc je na Zemplíne už tretí rok po sebe. V súčasnosti je spomedzi fortunaligovej konkurencie tréner, ktorý pôsobí najdlhšiu dobu nepretržite zotrváva pri jednom tíme. Za tri roky odkoučoval "žlto-modrých" v 95 ligových meraniach síl a so svojimi zverencami má bilanciu 31 víťazstiev, 20 remíz a 44 prehier (113 bodov). Hoci sa črtali nové výzvy, napokon zotrval v dobre známom prostredí.

"Boli tam záujmy iných klubov, ale okolnosti a situácia sa nevyvinuli tak, aby sme sa mohli dohodnúť. Nebolo to skrátka naklonené ku konečnej spolupráci. Preto prišlo k dnešnému rokovaniu s Michalovcami a trochu sa to natiahlo. Napokon sú však obidve strany spokojné a pokračujeme ďalej v spolupráci," dodal pre ProFutbal.sk Anton Šoltis.

V prvej sezóne skončil so svojím tímom na ôsmom mieste. O rok neskôr vyrovnal toto umiestnenie, a počas nedávno skončenej sezóny sa pod jeho taktovkou umiestnili Michalovce na historickom piatom mieste. V Slovenskom pohári (Slovnaft Cupe) viedol Zemplínčanov v 14 dueloch, keď dokázal deväťkrát s tímom vyhrať, raz remizoval a štyrikrát utrpel prehru.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk