ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Našiel sa vykupiteľ? Trápiaci sa Bale na lane európskeho giganta
zdroj: TASR/AP

Našiel sa vykupiteľ? Trápiaci sa Bale na lane európskeho giganta

Gareth Bale sa nachádza v neľahkej situácií. Hviezdny waleský futbalista ku koncu uplynulej sezóny nastupoval čoraz menej do zápasov Realu Madrid a neustále hlasnejšie sa hovorí o tom, že španielsky klub na čele s trénerom Zinedinom Zidanom s ním už do budúcnosti nepočíta.

Hoci hlásia záujem viaceré kluby vrátane Manchestru United či jeho bývalého zamestnávateľa Tottenhamu Hotspur, 29-ročný krídelník je pre nich pridrahý. "Biely balet" si údajne za jeho služby pýta sumu v rozmedzí 120-150 miliónov eur. Čoraz viac sa preto v súvislosti s rodákom z Cardiffu hovorí o možnosti hosťovania.

Nemecké aj britské médiá najnovšie vyrukovali so skutočne lukratívnou ponukou. Na sezónne hosťovanie by si ho k sebe mohol zobrať nemecký gigant Bayern Mníchov. Bavori stále hľadajú adekvátnu náhradu za stratu dua Arjen Robben - Franck Ribéry, ktorí v klube počas ďalšej sezóny už nebudú pokračovať. Rýchlonohý krídelník Bale by mohol byť aspoň na rok odpoveď na dieru, ktorú musia v Allianz Arene zaplátať.

Ako referuje stránka Wales Online, Bayern je ochotný vykryť platové požiadavky Walesana, ktorý v Madride zarába približne 15 miliónov eur ročne. V súvislosti s ostatnými potenciálnymi záujemcami sa spomína aj to, že Balea si nemôžu dovoliť zobrať na hosťovanie práve pre astronomické platové požiadavky. Je nateraz otázne, či by si ho Mníchovčania aj po skončení nasledujúceho ročníka ponechali vo svojich radoch ako kmeňového hráča. Hosťovanie na jednu sezónu však prichádza reálne do úvahy.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk