ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Fortuna liga má majstra sveta. Michalovce vymení za Dunajskú Stredu
zdroj: TASR/AP

Fortuna liga má majstra sveta. Michalovce vymení za Dunajskú Stredu

Už účasť obrancu Erica Davisa na majstrovstvách sveta 2018 v drese Panamy bola pre slovenskú Fortuna ligu, a zvlášť pre dunajskostredský DAC, veľkou vecou. Teraz sa klub zo Žitného ostrova môže hrdiť azda ešte viac. Jeho kmeňový hráč totiž v sobotu dvihol nad hlavu trofej pre majstra sveta v kategórii hráčov do dvadsať rokov.

Vo finále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov zdolala Ukrajina pohodlne 3:1 Južnú Kóreu. Pri historickom triumfe v poľskej Lodži nechýbal na trávniku ani urastený stopér Danylo Beskorovajnyj. Toho fanúšikovia dobre poznajú z Fortuna ligy, keďže celú minulú sezónu pravidelne nastupoval za MFK Zemplín Michalovce. Na východe republiky hosťoval z Dunajskej Stredy. 

Stále len dvadsaťročný stopér odohral na svetovom šampionáte všetkých sedem zápasov a výraznou mierou sa pričinil k úspechu svojho národného tímu. „Je doslova neuveriteľné, čo sa nám podarilo dosiahnuť, stále tomu nedokážem uveriť. V tejto chvíli sa cítim ako ešte nikdy v živote, prežívam najkrajšie momenty. Nechcem, aby sa to skončilo,“ cituje slová šťastného mladíka fortunaliga.sk.

Danylo Beskorovainyi
Danylo Beskorovajnyj strávil uplynulú sezónu na hosťovaní v Michalovciach. Po letnej dovolenke by sa mal pripojiť k mužstvu Dunajskej Stredy (foto: Peter Brendza/novinyzemplina.sk)

Ukrajina v základnej skupine v Poľsku zdolala USA a Katar, remizovala s Nigériou. Vo vyraďovacej fáze si jedno z prekvapení turnaja postupne poradilo s Panamou, Kolumbiou, Talianskom a vo finále aj s Kórejskou republikou. Dobrou vizitkou nielen pre ukrajinské družstvo, ale aj pre Danyla Beskorovajného je fakt, že naši východní susedia inkasovali na šampionáte len štyri góly, pričom v siedmich dueloch nikdy neinkasovali viac než jeden gól.

„Ukrajinský tím má veľmi silného ducha a vnútornú silu. Tento triumf nám už nik nevezme, dokázali sme niečo obrovské. Oslavovať budeme po návrate do Kyjeva, ale aj teraz sme so spoluhráčmi v dobrej nálade,“ priznal dobre stavaný, až 194 centimetrov vysoký zadák. 

Úspech na reprezentačnej úrovni by mal Beskorovajnému otvoriť dvere aj v tíme Dunajskej Stredy, ktorá pod vedením trénera Hyballu vstúpi do novej sezóny s tými najvyššími ambíciami. „Naďalej budem veľmi tvrdo pracovať, aby som takýchto úspechov zažil čo najviac. Futbal vie byť krásny. Do 25. júna mám voľno, chcem sa vrátiť plný síl a život ukáže, kde budem pokračovať,“ uzavrel pre oficiálny ligový portál talentovaný mladík, ktorý napriek obrovskému úspechu zostáva nohami pevne na zemi.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MFK Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Mládež

Pozri viac

HOKEJ.sk