ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Skúsený Tesák o ambíciách Pohronia: Cieľ je rovnaký ako v druhej lige
zdroj: FK Pohronie

Skúsený Tesák o ambíciách Pohronia: Cieľ je rovnaký ako v druhej lige

Jedným z lídrov Pohronia v premiérovej sezóne vo Fortuna lige by mal byť Lukáš Tesák. Krajný obranca s reprezentačnými skúsenosťami je vo veku 34 rokov jednoznačne najznámejším menom v kádri trénerskej dvojice Urgela - Nemec. Hoci v závere historickej sezóny na ihrisku absentoval kvôli zraneniu, do začiatku prípravy naskočil v plnej kondícii.

„Oslavy boli klasické, viac-menej spontánne. Pokriky, večera, víno, pivo, to k tomu patrí. S tým nemal nik problém a nik to ani neprehnal. Všetko to bolo v rámci slušnosti,“ vrátil sa k radostným okamihom z nedávno skončeného ročníka bývalý hráč Tuly, Kairatu, či Gomelu. Najvyššia slovenská súťaž nebude pre neho žiadnou novinkou. Vyskúšal si ju už v dresoch Žiliny, Prešova, či Senice. „Veľmi sa z toho tešíme, ale nebude to jednoduché. Samozrejme, niečo už mám odkopané. No tešil som sa takisto, ako chalani, ktorí si zahrajú vo Fortuna lige prvýkrát.“

Prvý tréning absolvoval nováčik osemnásť dní od spečatenia druholigového primátu v Šamoríne. „Dovolenka nebola dlhá. S chlapcami sme boli v kontakte, všetci sa už tešili na prípravu. Je to zaväzujúce, určite nechceme sklamať. Preto musíme tvrdo pracovať a uvidíme, čo ukáže liga. Musíme byť na to maximálne pripravení,“ hlási ľavonohý futbalista, ktorý si na seba štyrikrát obliekol reprezentačný dres.

Zaujímavosťou je, že novým športovým manažérom Pohronia sa stal Róbert Jež, niekdajší spoluhráč Tesáka. „Je to nezvyčajné. S Robom sme hrávali v Žiline, teraz je to môj šéf. Nemám s tým však žiadny problém, on takisto. Je to pre neho niečo nové, niekde však začať treba. Dúfam, že to bude fungovať rovnako, ako to doteraz fungovalo s Mirom Poliačkom. Je už len na nás, aby sme výkonmi potvrdili dôveru vedenia. Musíme dokázať, že sme zaslúžene postúpili,“ vraví Tesák.

Tomáš Jenčo, Lukáš Tesák a Mário Jacko
Tomáš Jenčo, Lukáš Tesák a Mário Jacko. Opory, na ktoré sa bude Pohronie spoliehať aj vo Fortuna lige. (foto: FK Pohronie)

Klub zo stredu Slovenska ohlásil nateraz príchod dvoch a odchod piatich futbalistov. Ďalšie posily a skúšky sú v štádiu riešenia. „Veľa hráčov sa meniť nebude, kostra by mala zostať pohromade. Budú však potrebné aj nejaké posily. Kto príde a kedy, to je skôr otázka na trénerov a vedenie klubu. Hráčov v druhej a prvej lige určite dobre poznajú. Niekoho si vyhliadli a uvidíme, či sa dohodnú,“ myslí si odchovanec miestneho klubu.

V minulej sezóne Fortuna ligy sa podaril nováčikovi so Serede husársky kúsok. Podceňovaný tím sa prebojoval až do skupiny bojujúcej o titul a napokon zakončil sezónu na šiestom mieste. Podarí sa niečo podobné aj Pohroniu? „Viete, lopta je guľatá, futbal je všelijaký, stať sa môže všetko. Ja budem len rád, keď sa nám podarí niečo podobné. Pre nás je dôležité, aby chodilo na štadión čo najviac ľudí. To isté sme tvrdili aj v druhej lige a podarilo sa nám to naplniť. Mali sme najvyššie návštevy. Sme radi, že ľudia si našli cestu na náš štadión. Verím, že vo Fortuna lige to bude rovnaké. Ľudia sa tešia na ligový futbal a my takisto,“ zakončil pre ProFutbal.sk Lukáš Tesák.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk