ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Skaličania odštartovali letnú prípravu pod vedením Jozefa Kostelníka
zdroj: fb/MFK Skalica

Skaličania odštartovali letnú prípravu pod vedením Jozefa Kostelníka

Na svoje staronové pôsobisko prišiel Jozef Kostelník, ktorý v Skalici pôsobil v sezónach 2016/17 a 2017/18. Na pozícii hlavného trénera Záhorákov nahradil Jozefa Dojčana. Informuje o tom klub prostredníctvom sociálnych sietí.

Jozef Kostelník sa vrátil do známeho prostredia. Počas svojej dvojročnej anabázy takmer prinavrátil Skaličanom fortunaligovú príslušnosť. Predvlani v baráži narazili Záhoráci na Senicu, hoci v prvom zápase na domácej pôde zvíťazili 2:1, v odvete sa museli pred súperom skloniť po prehre 0:1. Okrem toho sa Skaličania dokázali prebojovať v sezóne 2016/17 do pohárového finále, kde napokon nestačili na bratislavský Slovan. 

„Prežil som tu zaujímavé obdobie. Od prvého dňa sme sa snažili robiť progres, museli sme tvoriť po vypadnutí z ligy prakticky nové mužstvo, vyvrcholením všetkého bola baráž. Síce sme v súčte hrali so Senicou 2:2, ale rozhodol strelený gól Seničanov na súperovom ihrisku. Samozrejme, rád spomínam aj na účasť vo finále národného pohára,“ zaspomínal si 48-ročný kormidelník na predchádzajúce pôsobenie v zeleno-bielych farbách. V novej sezóne by chcel prilákať divákov späť na tribúny: „Našim cieľom je hrať o popredné umiestnenia a baviť divákov futbalom, aby opäť vo väčšom počte napĺňali tribúny. Z predchádzajúceho pôsobenia veľmi rád spomínam na našich fanúšikov. Napríklad v barážovom zápase na pôde Senice, kde nám vytvorili vynikajúcu atmosféru.“

Zopár slov k trénerskej zmene pridal aj generálny manažér MFK Ľuboš Lím„Ku koncu sezóny sme sa rozlúčili s Jozefom Dojčanom. Dohodli sme sa opäť s Jožkom Kostelníkom, ktorý tu predtým odviedol slušnú robotu. Nový tréner sa na základe osobnej skúsenosti rozhodne, ktorých hráčov bude chcieť, aby zostali v mužstve aj naďalej. Na základe toho pozveme do kádra nových hráčov. Do prípravy zapojíme aj niekoľko dorastencov, každý z nich bude mať príležitosť presvedčiť trénerský štáb o svojich kvalitách a potenciáli do budúcnosti.“

Záhorákov viedol v nedávno skončenej sezóne Jozef Dojčan. So zverencami sa prebojoval medzi osmičku najlepších v pohárovej súťaži, keď na jeseň oskalpoval skúsené fortunaligové tímy ako MFK Ružomberok a AS Trenčín. V ligovej súťaži skončili Skaličania na nepostupovej tretej pozícii, keď doplatili najmä na bodové straty zo súperových trávnikov. V nasledujúcej sezóne povedie Jozef Dojčan z pozície hlavného trénera druholigovú Petržalku.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Skalica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk