ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slavia Praha o presune Superpohára do Trnavy nevie, pripúšťa zrušenie zápasu
zdroj: TASR

Slavia Praha o presune Superpohára do Trnavy nevie, pripúšťa zrušenie zápasu

Projekt Česko-slovenský Superpohár mal oživiť niekdajšiu federálnu rivalitu a byť futbalovým sviatkom pre obe krajiny. Už minulý ročník spôsobil blamáž, keď súboj medzi Slaviou Praha a Slovanom Bratislava pár dní pred uskutočnením polícia zrušila z bezpečnostných dôvodov. Zdá sa, že organizátori situáciu po roku opäť nezvládajú.

Dejisko tohtoročného súboja medzi víťazmi národných pohárov v oboch krajinách sa menilo už trikrát. Pôvodne sa malo odohrať v Českej republike, avšak následne sa potvrdilo, že sa uskutoční v MOL Aréne v Dunajskej Strede. Od štvrtkového rána sa v kuloároch spomínalo presunutie duelu do Trnavy z bezpečnostných dôvodov, čo napokon na svojom webe zverejnil aj samotný Spartak s tým, že mu informáciu potvrdil prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik.

Ako sa však ukázalo, organizátori počas týchto rokovaní zabudli na jednu podstatnú vec - informovať súpera Slaviu Praha. Štvrťfinalista minulej sezóny Európskej ligy sa o všetkom dozvedá iba z médií. „Neuveriteľne nás prekvapujú priebežné vyjadrenia o tom, kde bude či nebude finále Československého Superpohára. S klubom tieto vyjadrenia nikto nekonzultuje. Tešíme sa na zápas, ale čakal by som, že sa slovenská strana z minuloročnej hanby poučí,“ uviedol predseda predstavenstva Slavie Praha Jaroslav Tvrdík na sociálnej sieti a na margo zrušenia finálového duelu v komentároch dodal: „Je to možné. Máme svoj kredit a pravidlá a táto neprofesionalita je naozaj zarážajúca.“

Viac ako hodinu a pol po jeho reakcii informáciu o zmene dejiska potvrdil aj Slovenský futbalový zväz na svojom webe: „Na základe rozhodnutia krajského riaditeľstva PZ sme museli zmeniť dejisko finálového zápasu o Česko-slovenský Superpohár. Keďže Spartak Trnava prejavil záujem, aby sa stretnutie konalo v jeho domovskom stánku, súhlasili sme. Slovenský futbalový zväz má štadión Antona Malatinského otestovaný a všetky strany zmenu dejiska prijali,“ uviedol generálny sekretár SFZ Jozef Kliment.

Stretnutie sa má podľa plánu prípravy oboch klubov odohrať 6. júla, čas stretnutia a informácie o vstupenkách zatiaľ neboli zverejnené.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

HOKEJ.sk