ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Česko-slovenský Superpohár tretí raz mení dejisko, v Dunajskej Strede sa neodohrá
zdroj: TASR

Česko-slovenský Superpohár tretí raz mení dejisko, v Dunajskej Strede sa neodohrá

Duel o Česko-slovenský Superpohár, ktorý zvedú víťazi národných pohárov v oboch krajinách, už po tretí raz mení svoje dejisko. Po rozhodnutí bezpečnostných zložiek sa duel neodohrá ani v Dunajskej Strede. Prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik mal najnovšie potvrdiť, že sa duel presunie na Štadión Antona Malatinského v Trnave.

Víťaz Slovenského pohára (Slovnaft Cup) Spartak Trnava tak bude mať proti Slavii Praha výhodu domáceho prostredia. Finále sa pritom malo najprv konať v Česku, avšak definitíva neskôr padla na neutrálnu pôdu na MOL Aréne. S tým však neskôr nesúhlasili bezpečnostné zložky. Klub z Trnavy preto navrhol odohranie duelu na štadióne v slovenskom Ríme. Podľa informácii na webe Spartaka je dejisko na tretí raz zmenené a potvrdiť to mal aj prezident zväzu Ján Kováčik.

Do Trnavy tak v sobotu 6. júla pricestuje štvrťfinalista Európskej ligy z minulej sezóny, o čase a predaji vstupeniek zatiaľ nie sú žiadne informácie. „Sme veľmi šťastní, že sa nám podarilo dostať finále do Trnavy. Boli to neľahké rokovania so všetkými stranami. Chceli sme najmä pre našich fanúšikov a tiež z pohľadu atraktívnosti, aby sa hralo u nás. Privítame kvalitné české mužstvo, ktoré v uplynulej sezóne hralo štvrťfinále Európskej ligy. Verím, že to bude veľká reklama na futbal. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí boli pri tomto procese nápomocní. Nemalú rolu zohrala aj štátna polícia na čele s pánom Grunským. Patrí mu vďaka, že sa súboj odohrá na Štadióne Antona Malatinského. Želám si pekný zážitok pre všetkých ľudí,“ uviedol pre klubový web generálny manažér Spartaka Marián Černý.

Odporúčame

HOKEJ.sk