ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nemec opäť zarezáva s Pohroním, Boženíkovi poslal veľavravný odkaz
zdroj: TASR

Nemec opäť zarezáva s Pohroním, Boženíkovi poslal veľavravný odkaz

Dokázal, že ešte rozhodne nepatrí do starého železa. Adam Nemec nastrieľal v uplynulej sezóne najvyššej cyperskej súťaže v drese Paphosu úctyhodných 16 gólov a stal sa najlepším strelcom. Posledný zápas odohral pred necelým mesiacom a už sa pripravuje na nový ročník. Dnes už bývalý slovenský reprezentant naplno zarezáva s fortunaligovým nováčikom FK Pohronie.

Pod vedením svojho otca Milana a jeho pravej ruky Rastislava Urgelu absolvoval Adam Nemec niekoľko tréningov aj minulé leto. Zdá sa, že obom stranám to pomohlo. Stredoslováci totiž ovládli druhú ligu a vybojovali si postup medzi elitu, rodák z Banskej Bystrice zasa prežil vydarenú sezónu na Cypre.

„Stále neviem, či som ja ich pripravil na postup, alebo oni mňa na toho kráľa strlecov,“ rozhovoril sa so širokým úsmevom na tvári dobre stavaný zakončovateľ. Tréningy v Pohroní si pochvaľuje: „Pred rokom mi to celkom pomohlo, aj teraz je už čas, aby som sa pomaly rozhýbal. Tento týždeň tu budem trénovať a potom uvidíme. Cítim sa tu dobre, mám to blízko z domu. Všimol som si viacero šikovných hráčov. Som rád, že sa im podarilo postúpiť, no vo Fortuna lige to už bude o niečom inom. Musia preto poriadne trénovať, aby to medzi elitou zvládli.“

Milan Nemec a Adam Nemec na tréningu FK Pohronie
Milan Nemec a Adam Nemec na tréningu FK Pohronie (foto: TASR)

Minuloročný nováčik ŠKF Sereď to v premiérovej sezóne medzi elitou dotiahol až do top šestky. Môže sa niečo podobné podariť aj Pohroniu? „Je škoda, že na úvod má Pohronie dosť ťažký žreb, bude hrať so silnými súpermi, čo nebude jednoduché. Dôležité bude, ako sa káder posilní a ako sa mužstvo pripraví na sezónu. Vo futbale sme už boli svedkami rôznych príbehov. Držím im palce, nech to zvládnu,“ zaželal skromnému klubu Adam Nemec.

Vedenie Pohronia sa netají ambíciou získať kvalitného hrotového útočníka, pričom svoju pozornosť predstavitelia klubu zamerali i na hráčov zo zahraničia. „Futbal je v prvom rade o góloch. Samozrejme, že v prvej lige to bude o niečom inom, no ja verím, že hráči Pohronia si na to rýchlo zvyknú. Bolo by dobré, ak by v meste pokračoval ten futbalový ošiaľ, ktorý tu už nastal po dokončení výstavby štadióna,“ dodal niekdajší 42-násobný slovenský reprezentant, ktorého to zatiaľ domov neťahá, hoci priznal, že zmenu pôsobiska by možno aj uvítal: „Na Cypre mám zmluvu ešte na rok, no pokiaľ by sa niečo zaujímavé vyskytlo, možno by som odišiel. Nejakej zmene by som sa nebránil, no v Paphose som relatívne spokojný, nič ma netlačí do odchodu.“

Klbku novinárov na štadióne v Žiari nad Hronom Adam Nemec potvrdil, že návrat do reprezentácie nechystá. Kvalifikačný duel v Azerbajdžane si ale ujsť nenechal. „Samozrejme, že som to pozeral, výsledok 5:1 z ihriska súpera je fantastický. Dnes je už každý zápas ťažký, aj v Azerbajdžane. Som rád, že chalani získali dôležité tri body a verím, že im pomôžu v boji o postup. Existuje veľká šanca, že si zahrajú na európskom šampionáte, bola by škoda, ak by to nevyšlo. Samozrejme, je pred nimi ešte dlhá cesta. Každý tam chce ísť, nebude to jednoduché, ale nakopnuté to máme celkom dobre,“ domnieva sa bývalý hráč Dubnice, Žiliny, Aue, Genku, Kaiserslauternu, Ingolstadtu, Unionu Berlín, New York City, Willemu II a Dinama Bukurešť.

Po zápasoch proti Jordánsku a Azerbajdžanu sa, okrem iného, výrazne „ospevoval“ talentovaný útočník Róbert Boženík. Hoci kmeňový hráč Žiliny neskóroval, svojim výkonom presvedčil i neprajníkov. „Vzhľadom na svoj vek odohral dobrý zápas. Má ešte len devätnásť rokov, bude sa zlepšovať. Ukázal dobré veci. To, že pozahadzoval nejaké šance, je pre útočníka v jeho veku normálne, stane sa to každému. Verím, že na gól nebude čakať extrémne dlho,“ zhodnotil Nemec a na diaľku poslal svojmu nástupcovi na hrote útoku v národnom tíme odkaz: „Prajem mu veľa šťastia. Dôležité bude, aby neurobil nejaký zbytočný prestup niekam, kde sa zašije. Pretože ísť v devätnástich rokoch niekam do zahraničia nie je jednoduché, treba to zvládnuť. Možno je lepšie zostať ešte niekde rok či dva, pravidelne hrávať a odísť, až keď na to bude človek pripravený. Ja mu držím palce.“

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk