ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Jakúbek: Spartak je obrovský klub. Obliekať si jeho dres pre mňa znamená veľa
zdroj: spartak.sk

Jakúbek: Spartak je obrovský klub. Obliekať si jeho dres pre mňa znamená veľa

Stredopoliar Matej Jakúbek sa stal prvou letnou posilou Spartaka Trnava. Dvadsaťštyriročný hráč sa s klubom z malého Ríma dohodol na dvojročnom kontrakte.

Rodák z Považskej Bystrice prichádza do Spartaka Trnava z druholigovej Dubnice, kde futbalovo vyrastal. V jej drese strávil aj uplynulú sezónu s kapitánskou páskou na rukáve. "Pocity sú výborné. Spartak je na Slovensku obrovský klub. Znamená pre mňa veľa, že môžem byť jeho súčasťou. Teším sa, že si budem obliekať jeho dres. Som tu tri dni, veľa vecí je pre mňa nových. Postupne sa spoznávam s hráčmi, trénermi i vedením a ďalšími ľuďmi. Všetko je však pozitívne," citoval oficiálny web Mateja Jakúbeka.

Dubnický odchovanec Jakúbek je bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska, za Dubnicu nastúpil v sezóne 2018/2019 v 28 dueloch, v ktorých sa šesťkrát presadil gólovo. V minulosti obliekal aj dres bratislavského Slovana. "Boli sme spolu dlhšie v kontakte. Jeho výkony sme na jar pozorne sledovali. Presvedčil nás kvalitou. Prichádza vystužiť stredové rady," dodal generálny manažér Marián Černý, ktorý ďalej prezradil, že v najbližších dňoch príde k ďalšiemu doplneniu kádra. 

Nová akvizícia sa fanúšikom predstaví už v sobotu. Spartakovci vycestujú na prvý prípravný súboj v letnej príprave, ktorý ich čaká v Holešove proti Zlínu. Výkop je naplánovaný o 16.30 hod.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk