ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Žilina začala prípravu bez Holúbka i Mihalíka, pohárová Európa nateraz nie je témou
zdroj: TASR/AP

Žilina začala prípravu bez Holúbka i Mihalíka, pohárová Európa nateraz nie je témou

Fortunaligový tím MŠK Žilina v stredu odštartoval letnú prípravu na budúcu sezónu, po druhý raz za sebou bez povinností v pohárovej Európe. Do poľskej Ekstraklasy si to namieril po sezóne Jakub Holúbek (Piast Gliwice) a Jaroslav Mihalík sa po hosťovaní vrátil do Krakova. Posily zatiaľ vedenie klubu nepriviedlo.

Prípravné obdobie potrvá päť týždňov, pričom úvodných desať dní strávia zverenci trénera Jaroslava Kentoša v domácom prostredí a na konci júna sa presunú na sústredenie do Slovinska. Medzi súpermi sú Lokomotiv Moskva, v štádiu riešenia je APOEL Nikózia a generálka bude proti izraelskému Kiryatu Shmona. „Osvedčila sa nám vlaňajšia príprava, takže osnova bude rovnaká, no určite tam nastanú aj určité zmeny. Vždy sa snažíme nadviazať na pozitívne veci a posúvať sa v detailoch,“ poznamenal na úvod prípravy tréner Jaroslav Kentoš, ktorý sa nestresuje ďalšou stratou európskej miestenky pre Žilinu a necíti tlak jej získania. „Teraz sa ešte nebavíme o Európe v budúcom roku, chystáme sa na štart ligy a chceme dobre zvládnuť prípravné obdobie. Uvidíme ako sa nám vykryštalizuje káder, podľa toho si určíme ciele v nadchádzajúcej sezóne,“ dodal.

Na snímke úvodný tréning letnej prípravy futbalového klubu MŠK Žilina
Na snímke úvodný tréning letnej prípravy futbalového klubu MŠK Žilina (TASR/AP)

V stredu sa prihlásilo v kabíne 24 hráčov, do konca týždňa budú chýbať reprezentanti Róbert Boženík či mládežnícki Branislav Sluka, Kristián Vallo, Martin Gamboš, Samuel Petráš a Luka Lochošvili. Po dlhšom čase sa vrátili zranení Vahan Bičachčjan, Enis Fazlagič či odchovanec Branislav Šušolík, nechýba ani skúsený harcovník Viktor Pečovský, ktorý bude pokračovať minimálne do zimy. Medzi novicmi sú len mená z B-tímu, posily sú v štádiu riešenia, natrvalo sa pod Dubeň presunul Michal Tomič„Máme vyskautovaných niektorých hráčov aj zo Slovenska, aj zo zahraničia. Podľa toho, kto odíde, podľa toho sa rozhodneme. Keďže nám odišiel Jakub Holúbek, pozíciu ľavého krajného obrancu a aj krídelnú pozíciu chceme posilniť,“ dodal hlavný tréner šošonov.

Odchody Holúbeka či Mihalíka môžu byť citeľné, v médiách sa spomína záujem o mladého útočníka Boženíka a dlhodobo sa točia špekulácie aj okolo odchodu lídrov Škvarku či Káčera. Tí však začali prípravu so Žilinou. „Samozrejme, hráčsky káder je znova trochu iný, no kostra kádra ostane,“ zahlásil tréner Kentoš. Kapitán šošonov ale nevylučuje, že jeho kroky povedú do zahraničia. „Tak veru, Španielskom by som nepohrdol, haha. Ale buďme realisti. Každý má nejaké ambície vo futbalovej kariére, mám ich aj ja a už by mi to mohlo vyjsť. Nejaké ponuky tam sú, ale nechcel by som to nijak konkretizovať. Čo má prísť, to príde a ja som vďačný, že môžem byť v Žiline. Momentálne som tu, začínam prípravu a uvidíme, čo bude ďalej,“ zakončil mladoženáč Michal Škvarka.

Na snímke uprostred tréner MŠK Žilina  Jaroslav Kentoš
Na snímke uprostred tréner MŠK Žilina Jaroslav Kentoš (TASR/AP)

Úvodný duel vo Fortuna lige 2019/2020 odohrajú Žilinčania 20. júla v Michalovciach.

Program letnej prípravy MŠK Žilina na sezónu 2019/2020 a prípravných zápasov:

12. júna: začiatok letnej prípravy
22. júna: MFK Karviná (ČR) - MŠK Žilina (Karviná)
24. jún - 5. júl: Sústredenie v Slovinsku (Kranjska Gora)
27. júna - KF Shkëndija (Sev. Mac.) - MŠK Žilina
30. júna - Lokomotiv Moskva (Rus.) - MŠK Žilina
4. júla - súper v štádiu riešenia
13. júla: Kiryat Shmona (Izr.) - MŠK Žilina

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk