ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Problémový hráč za hviezdu v ústraní? Inter a Juventus chystajú hráčsku výmenu
zdroj: TASR/AP

Problémový hráč za hviezdu v ústraní? Inter a Juventus chystajú hráčsku výmenu

Medzi dvomi slávnymi talianskymi klubmi by mohlo už počas najbližšieho leta dôjsť k zaujímavej výmene. Juventus Turín aj Inter Miláno chcú pod novými trénermi vystužiť svoje futbalové kádre a k tomu sa aj zbaviť hráčov, ktorí sú v tíme prebytoční. Tieto mužstvá tak môžu zrealizovať obchod, ktorý by bol výhodný pre obidve strany.

Ako uvádza web goal.com, "nerazzurri" do budúcej sezóny už nerátajú so službami hrotového útočníka Maura Icardiho a chcú do svojho tímu dostať Paula Dybalu. Prvý spomenutý argentínsky zakončovateľ, ktorý v nedávno skončenej sezóne strelil 17 gólov v 37 súťažných vystúpeniach, je problémový hráč pre svoj temperament. Hviezdny spoluhráč nášho Milana Škriniara v priebehu uplynulého ročníka prišiel o kapitánsku pásku. Následne odmietol v priebehu dvoch mesiacov nastúpiť do viacerých duelov, pričom predstieral zranenie kolena. 

Dvadsaťšesťročný rodák z Rosaria mal podľa nedávnych tvrdení svojej manželky a agentky zároveň napriek problémom zotrvať na San Sire ešte aspoň počas ďalšieho roka. Spomínaný web však tvrdí, že nový kouč milánskeho Interu Antonio Conte s ním vôbec nepočíta a požaduje jeho predaj. Icardiho hodnota sa odhaduje približne na 100 miliónov eur, pričom v súvislosti s ním sa ešte nedávno spomínal aj záujem Realu Madrid. Ten však medzičasom angažoval Luku Joviča aj Edena Hazarda.

Najnovšie sa aj preto hovorí o možnosti výmeny za krídelníka turínskeho Juventusu Paula Dybalu. Icardiho krajan je od príchodu Cristiana Ronalda k šampiónovi Serie A v ústraní a oproti sezóne 2017/2018, kedy zaznamenal 22 presných zásahov, v predošlom ročníku si ich pripísal iba päť. Trhová hodnota 25-ročného Argentínčana sa odhaduje približne na 85 miliónov eur. V prípade zrealizovania výmeny by tak "bianconeri" museli doplatiť Interu z ich pohľadu iba minimálnu čiastku.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Juventus

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk