ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trenčania s veľkou výzvou. V príprave ich čaká grécky veľkoklub
zdroj: Róbert Fritz

Trenčania s veľkou výzvou. V príprave ich čaká grécky veľkoklub

Ani hráči AS Trenčín nebudú mať dlhú letnú prestávku. Futbalisti spod Čákovho hradu začnú prípravu na novú fortunaligovú sezónu už v utorok 18. júna. Následne ich po absolvovaní charitatívnej akcie čaká na prelome letných mesiacov šesť zápasov v priebehu sedemnástich dní a jeden z nich bude aj poriadna výzva na úrovni zápasov v pohárovej Európe.

Prvý prípravný zápas odohrá historicky dvojnásobný slovenský majster v stredu 26. júna v maďarskom mestečku Lipót neďaleko Gabčíkova. Súperom AS bude druholigový maďarský klub ETO FC Györ. V prípade dohody oboch klubov môže dôjsť aj ku dvojzápasu.

V utorok 2. júla v rámci krátkeho sústredenia v Česku bude súperom tímu, ktorý sa počas ostatnej sezóny zachránil medzi elitou vo Fortuna lige, druholigový český klub FK Pardubice. Zápas sa uskutoční na štadióne vo Svratke u Hlinska. Z českých vyzývateľov následne ešte na Trenčanov čaká FC Hradec Králové, ale aj 1. FC Slovácko v zaujímavom dvojzápase. Najväčšia perlička však príde v samotnom závere.

Plán prípravy AS Trenčín. foto: klubový web
Plán prípravy AS Trenčín. foto: klubový web

Generálku pred štartom nového ročníka najvyššej slovenskej súťaže odohrá AS Trenčín v piatok 12. júla v poľských Kielcoch, kde narazí na grécky futbalový veľkoklub AEK Atény. Ten v uplynulej sezóne skončil na treťom mieste v najvyššej tamojšej súťaži. Celkovo je AEK dvanásťnásobný šampión Superligy a pätnásťnásobný víťaz Gréckeho pohára. Program prípravy zverejnil AS Trenčín na svojom oficiálnom webe.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Athens AEK

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

HOKEJ.sk