ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Malý futbal: Žreb priradil Slovákov do zaujímavej skupiny
zdroj: Filip Nagy

Malý futbal: Žreb priradil Slovákov do zaujímavej skupiny

Fanúšikovia malého futbalu už poznajú rozdelenie skupín na tohtoročných majstrovstvách sveta v austrálskom Perthe. Tie sa odohrajúv termíne 1. až 11. októbra 2019.

Žrebovalo sa zo štyroch košov, Slováci boli v druhom. Napokon sa ocitli v atraktívnej spoločnosti, ktorá pochádza zo štyroch rôznych kontinentov. Súpermi Slovákov v základnej skupine budú Tunisko, Japonsko a Kostarika, čiže tímy z Afriky, Ázie a Južnej Ameriky. Slovákov tak v premiérovom vystúpení na mundiale čaká nanajvýš pútavá konfrontácia.

„Žreb som sledoval s veľkými očakávaniami. Predsa len ide o našu prvú účasť na majstrovstvách sveta. Skupinu hodnotím ako atraktívnu, no náročnú, keďže sú v nej štyri krajiny zo štyroch kontinentov a predpokladám, že aj štýl hry bude v každom zápase úplne rozdielny. Budeme sa snažiť poskytnúť pre trénerov čo najviac videomateriálu, aby mohli hráčov pripraviť čo najlepšie. V Austrálii sa predstavia najlepšie tímy z celého sveta a každý zápas musíme vnímať ako rozhodujúci,“ reagoval v tlačovej správe prezident Slovenského zväzu malého futbalu (SZMF) Peter Králik.

Slovenský tím naposledy zahviezdil v Galante na EMF Nations Games, kde zdolal majstrov sveta z Česka 4:3 aj za prispenia hetriku obrancu Ivana Buchela. Pri premiére trénera Ladislava Borbélyho na reprezentačnej lavičke navyše neprehral ani v jednom z troch zápasov a dobre sa tak naladil na prípravu na jesenný svetový šampionát v Austrálii.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Malý futbal

Pozri viac

HOKEJ.sk