ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Vyhrali pohár, zarmútila ich liga. Bardejovčankám hrozí strata dôležitých opôr
zdroj: Viktor Háber/ProFutbal.sk

Vyhrali pohár, zarmútila ich liga. Bardejovčankám hrozí strata dôležitých opôr

Hráčky Partizána Bardejov mali vynikajúcu príležitosť na to ukoristiť si pre seba slovenské double. Hoci pred sezónou prišli o tri dôležité opory, podarilo sa im vyhrať Slovenský pohár a iba tesne im ušiel triumf v lige. Ten si tretí rok po sebe ukoristili futbalistky Slovana Bratislava. Východniarkam, u ktorých aktuálne prevládajú zmiešané emócie, hrozí podobný scenár ako ten z predošlého ročníka.

Aj po uplynutí nedávno skončenej sezóny sa môže stať, že trojica stabilných opôr toto ambiciózne družstvo opustí. Niektoré z nich majú iné plány, iné si zase nie sú úplne isté svojím zotrvaním pri značke Partizán. Ide pritom o skvelú stopérsku dvojicu, ale i najlepšiu zakončovateľku v tíme. Aká bude ich futbalová budúcnosť?

Ide sa vzdelávať

Jednou z výrazných opôr zadných radov Bardejova je už niekoľko rokov Tamara Gmitterová. Ešte len 20-ročná stopérka má už čosi odohrané. Na konte má niekoľko reprezentačných štartov v mládežníckych kategóriách,  majstrovský titul i dvojnásobné víťazstvo v pohári. S konečným poradím v sezóne 2018/2019 veľmi spokojná nebola, keď tím okolo nej obsadil "iba" druhé miesto a ušiel mu spomenutý double. 

"Strelili sme príliš malo gólov oproti minulej sezóne a aj keď sme sa dostávali do vyložených šancí, prekonávať brankárky sa nám veľmi nedarilo. Možno aj to bol rozhodujúci faktor, kvôli ktorému sa môžeme pýšiť len striebornou medailou. Sezónu sa nám nepodarilo ukončiť podľa našich predstáv, mali sme to výborne rozohrané, stačilo len udržať výhernú šnúru ale to sa nám nepodarilo. Jesennú časť sezóny hodnotím pozitívnejšie ako tú jarnú. V jesennej sme si to perfektne pripravili, no v jarnej sme veľakrát zaváhali, a to nás stalo dôležité body. Ani jedna z nás určite nie je s výsledkami spokojná. Chceli sme vyhrať ligu. V takejto zostave si už spolu nezahráme, preto nás to mrzí dvojnásobne," skonštatovala úprimne mladá zadáčka.

Hoci jej klub prirástol k srdcu, nie je isté, či v ňom bude futbalovo pôsobiť aj počas budúcej sezóny. Prioritné je pre ňu totiž vzdelanie. "Ja sa chystám sa na vysokú školu do Bratislavy. Čo bude s mojím futbalom, neviem, ale srdcom ostávam vždy Partizánka," podotkla Gmitterová.

Tamara Gmitterová ide študovať do Bratislavy.
Tamara Gmitterová ide študovať do Bratislavy.

Dala najviac gólov, no máli sa jej

Pozíciu líderky družstva po Márii Mikolajovej, ktorá odišla do Sparty Praha, prevzala Monika Havranová. Táto hráčka je jedna z mála reprezentantiek Slovenska, ktoré pôsobia v domácej súťaži. A-tím zväčša totiž tvoria legionárky. Aj ona mala pred ligovým ročníkom vyššie ciele. "Skončený ročník sme si predstavovali lepšie, chceli sme skončiť prvé, čo sa nám, bohužiaľ, nepodarilo a opäť sme skončili len na druhom mieste. Striedali sme lepšie zápasy s horšími a to nás stálo v záverečnom hodnotení cenné body. Ja osobne som chcela získať double. Som veľmi rada že máme aspoň Slovenský pohár. Finále bolo mojím najlepším zápasom. Strelila som víťazný gól," vrátila sa k pamätnému momentu z finále proti Slovanu mierne sklamaná Havranová.

Práve táto hráčka bola aj najlepšou strelkyňou Bardejova. Súperove brankárky prekonala dohromady dvanásťkrát. "Som rada že sa mi podarilo dať toľko gólov. Priala som si však aby ich bolo podstatne viac," netajila svoj prísny prístup k sebe samej Havranová, ktorá si necháva dvierka do budúcej sezóny otvorené. V prípade zotrvania má jasný cieľ. "Ak ostanem v Bardejove, tak určite chcem aby sa nám konečne opäť podarilo získať titul a aj pohár. Rada by som si zasa zahrala Ligu majstrov. Ale teraz ešte neviem čo bude ďalej. Stále mám čas na rozmyslenie."

Monika Havranová strelila aj víťazný gól vo finále Slovenského pohára 2018/2019
Monika Havranová strelila aj víťazný gól vo finále Slovenského pohára 2018/2019

Ak zotrvá, chce vyhrať ligu

Srbská legionárka Maja Dimitrijevičová prišla do Bardejova z Nových Zámkov, kde hrávala po príchode na Slovensko. S Gmitterovou vytvorili jednu z najlepších stopérskych dvojíc v najvyššej slovenskej ženskej súťaži. Po zisku jednej trofeje u nej taktiež neprevládala stopercentná spokojnosť. "Túto sezónu vidím úspešnú tak na polovicu. Vyhrali sme pohár. Mali sme všetko pripravené na to aby sme vrátili do Bardejova aj titul. V niektorých zápasoch sme však nemali šťastie a nedávali sme góly. Som šťastná z úspechu v pohári. Vyhrali sme aj prvý zápas so Slovanom. Dala som niekoľko gólov a aj tým som družstvu pomohla. Škoda len druhého zápasu so Slovanom. Ten sme mali zvládnuť lepšie," myslí si Dmitrijevičová.

Svoju futbalovú budúcnosť si necháva Srbka otvorenú. Nevylúčila zotrvanie na východe Slovenskej republiky, avšak dúfa, že tentoraz by v prípade jej zotrvania Partzánu neušiel ten vytúžený úspech, na ktorý tento klub čaká už štyri roky. "Dúfam, že v Bardejove budem pokračovať tak ako doteraz. Ak áno, skúsime vrátiť titul naspäť na východ. Myslím, že si zaslúžime zasa si zahrať Ligu majstrov," uzavrela Dmitrijevičová.

Maja Dmitrijevičová je spoľahlivá legionárka a istota v zadných radoch.
Maja Dmitrijevičová je spoľahlivá legionárka a istota v zadných radoch.

Najnovšie z kategórie: Ženy

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk