ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Spartaku sa rysuje nový majiteľ, prebiehajú posledné rokovania
zdroj: TASR

Spartaku sa rysuje nový majiteľ, prebiehajú posledné rokovania

Majster Slovenska zo sezóny 2017/2018, účastník skupinovej fázy Európskej ligy 2018/2019 a neskôr v rovnakej sezóne tiež víťaz národného pohára Slovnat Cup sa zrejme čoskoro dozvie mená nových majiteľov.

Súčasný majiteľ Vladimír Poór už na jeseň avizoval svoj koniec v Spartaku Trnava, klub odvtedy fungoval s nižším rozpočtom a tzv. krízovým manažmentom. V poslednom období sa udialo v klube viacero zmien, z vlastnej iniciatívy skončili doterajší prezident Marek Ondrejka i PR manažér Peter Žember. Odišiel aj hlavný tréner Michal Ščasný, ktorého nahradilo portugalské duo Chéu - Barbosa, ktoré doteraz viedlo Senicu. Veľa otáznikov visí aj nad hráčskym kádrom.

Podľa dostupných informácií je však končiaci majiteľ vo finálnom rokovaní so skupinou Cinemax, ktorá by mala čoskoro prevziať chod klubu. „Práve v týchto hodinách prebiehajú posledné rokovania o prevode akcií na nových akcionárov. V krátkej budúcnosti by sa malo rozhodnúť, následne budeme informovať o podrobnostiach,“ reagoval na aktuálne informácie v pondelok doobeda na úvodnom zraze prípravy andelov generálny manažér Marián Černý.

Ricardo Chéu, Nuno Barbosa (Spartak Trnava)
Tréneri Ricardo Chéu a Nuno Barbosa budú pracovať s predchádzajúcim realizačným tímom. (foto: TASR)

Realizačný tím po zmene trénerov pokračuje v nemennom zložení, trénerom brankárov zostáva Pavel Kamesch, kondičným špecialistom Dávid Moravec a ďalším asistentom trénera Michal Gašparík. „Tréner Ščasný spravil v neľahkom období kus dobrej práce. S pánom Chéuom sme boli v kontakte, páčila sa nám jeho práca v Senici, ktorá mala jeden z najlepších herných prejavov v lige. Chceme sa uberať agresívnym spôsobom futbalu, zatraktívniť hru a prilákať tým aj divákov,“ vysvetlil krok pre Trnavský hlas Černý.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk