ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trénerská rošáda vo Fortuna lige. Chéu vymenil Senicu za Spartak
zdroj: TASR

Trénerská rošáda vo Fortuna lige. Chéu vymenil Senicu za Spartak

Ricardo Chéu už nie je tréner futbalistov FK Senica. V sobotu sa oficiálne stal koučom konkurenčného FC Spartak Trnava. Michal Ščasný na lavičke "červeno-čiernych" skončil. Stalo sa tak iba dva týždne po uplynutí ostatného ročníka Fortuna ligy.

"Portugalský tréner Ricardo Chéu, už nebude pokračovať na lavičke FK Senica. Vedenie klubu požiadal o ukončenie kontraktu aj napriek platnej zmluve, s čím súhlasil generálny manažér klubu Ton Caanen. Mladý 38-ročný tréner prijal ponuku od Spartaka Trnava," uvádza sa na oficiálnom webe tímu zo Záhoria.

Jeho prvá sezóna vo Fortuna lige bola priam hviezdneho charakteru. Z tímu, ktorý bojoval o záchranu, spravil Chéu stroj na víťazstvá, ktorý ťahal dlhú sériu trojbodových ziskov po sebe a bojoval o celkové víťazstvo v rámci skupiny o záchranu. Portugalčana však zlákala ponuka od víťaza Slovnaft Cupu 2018/2019. 

Napriek tomuto pohárovému úspechu skončil na lavičke "andelov" Michal Ščasný. Ten navyše doviedol Trnavčanov aj do skupinovej fázy Európskej ligy v pozícii asistenta trénera Radoslava Látala a následne nadviazal na jeho prácu aj v rámci domácej súťaže. "Michalovi sa chceme poďakovať, že neľahkú situáciu v klube zvládol výborne. Ako hlavný tréner si počínal veľmi dobre. Želáme mu veľa šťastia v ďalšej trénerskej kariére," uviedol ku koncu Ščasného v Spartaku generálny manažér klubu Marián Černý pre web futbalovej Trnavy.

Ako sa ďalej uvádza na stránke "červeno-čiernych", zo Senice prichádza na Štadión Antona Malatinského aj Chéuov asistent Nuno Barbosa.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk